Hardware - Aimon PS - test myszki do konsoli PS3

Hardware - Aimon PS - test myszki do konsoli PS3

Paweł Borawski
20.01.2011 15:08

Hardware - Aimon PS - test myszki do konsoli PS3

Kocham strzelanki, czego dowodem jest półka zapełniona grami z tak popularnych serii, jak Call of Duty czy Battlefield. Jednak czasy, kiedy to wręcz nałogowo zagrywałem się w Counter Strike'a, kiedy -nasty wieczór z rzędu odpalałem Battlefielda 1942, odeszły nieco w niepamięć.

Po części w związku z tym, że zmieniły się moje priorytety. Ale też dlatego, że granie stało się pracą, a tak zwane „partyjki dla przyjemności” zdecydowanie bardziej sprawdzają się w przypadku konsol. A konsole to inny świat, gdzie bardziej liczy się frajda, zaś precyzja i profesjonalizm pozostają nieco w tle. Są jednak gracze, którzy nawet od swojego PlayStation 3 czy Xboksa 360 wymagają diabelnej dokładności. Dla nich właśnie firma Tuact przygotowała kontrolery Aimon, a ja miałem okazję przetestować zestaw w wersji dla platformy Sony.

Aimon PS składa się tak naprawdę z trzech urządzeń. Do prawidłowego uruchomienia niezbędny jest nadajnik, pozwalający na korzystanie ze sprzętu bezprzewodowo, a umieszczany w jednym z gniazd USB konsoli. Jego zasadniczą wadą jest włącznik, niewielki i ulokowany z boku, co w przypadku postawienia konsoli poniżej naszej pozycji naraża i gniazdo, i sam nadajnik na niepotrzebne ruchy. Poza tym jest on raczej solidnie wykonany i doskonale komponuje się z wersją slim PlayStation 3.

Zaskakująco przyjemnie korzystało mi się z samej myszki, która bardzo przypomina używanego przeze mnie gryzonia Logitecha z serii Nano. Jest tak nie tylko ze względu na ułożenie przycisków, ale i kolorystykę (grafit i czarny), jaką zastosowali projektanci obu urządzeń. Na górze myszy widnieje tylko scroll i przycisk power, umieszczony nieco niżej, tak by był maksymalnie nieinwazyjny.

Po lewej stronie, w naturalnej pozycji kciuka, znajdują się Side keys, czyli cztery przyciski opatrzone na standardowym padzie PS3 charakterystycznymi figurami. Nieco z przodu mieści się wielofunkcyjny i wykorzystywany do rozmaitych ustawień przycisk F. Pozwala on m.in. na wyłączenie trybu snajperskiego, ograniczenie tzw. Dead Zone czy pozbycie się ciągłego ognia.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)