Halo Chronicles wciąż żywe

Halo Chronicles wciąż żywe30.07.2009 17:41
Jakub Jatkiewicz

Kilka dni temu Peter Jackson powiedział, że prace nad Halo Chronicles zostały ostatecznie przerwane i gra trafiła do kosza. Microsoft nie do końca zgadza się z jego interpretacją, twierdząc iż produkcja została jedynie wstrzymana do czasu ukończenia dwóch kolejnych gier z serii Halo.

"Microsoft Game Studios jest głęboko zaangażowane we wspieranie i strategiczny rozwój serii Halo, a nasza współpraca z Peterem i jego zespołem jest czymś co bardzo cenimy. Mając na uwadze przepustowość obu naszych firm zdecydowaliśmy się wstrzymać prace nad tym wspólnym projektem i skupić się na innych grach takich jak Halo 3: ODST, Halo: Reach oraz Halo Legends".

Sytuacja jest bardzo niejasna, gdyż obie firmy mówią zupełnie co innego - menadżer Jacksona potwierdził, że jego współpraca z Microsoftem dobiegła już końca, dlatego aktualnie nikt nie wie jaką rolę odgrywa Wingnut Interactive przy tworzeniu Halo Chronicles. Zakładając oczywiście iż prace nad tym tytułem jedynie wstrzymano, tak jak twierdzi Microsoft.

Dla przypomnienia - Halo: Chronicles po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 2006 roku, kiedy Microsoft zapowiedział, że grę stworzy Wingnut Interactive Petera Jacksona. Miała być ona epizodyczną produkcją, osadzoną w świecie najpopularniejszej serii Microsoftu. W roku 2007 potwierdzono grę, a w roku 2008 wciąż zatrudniano nowe osoby do pracy nad tym projektem.

fot.: Microsoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)