Grywalny Tetris na ścianach wieżowca

Cira Centre to mierzący 133 metry wysokości (29 pięter) wieżowiec należący do Brandywine Realty Trust, który znajduje się w centrum Filadelfii. W zeszłym roku jedna ze ścian budynku została wykorzystana do rozegrania ogromnej partyjki Ponga, a już wkrótce mieszkańcy Filadelfii będą mogli podziwiać nietypową rozgrywkę Tetrisa.

Jakub Zagalski

Dr Frank Lee to wykładowca uczelni Drexel University i wielki pasjonat gier elektronicznych. "Wielki" to słowo-klucz, gdyż jak podaje GamesBeat, rok temu udało mu się zorganizować największą partyjkę w Ponga, a tym samym trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Dwie umowne paletki, linia wyznaczająca środek boiska oraz piłka zajęły powierzchnię około 5555 metrów kwadratowych. Tegoroczny Tetris ma zajmować blisko 9300 metrów kwadratowych powierzchni wieżowca i, jeżeli się uda, nie tylko na jednej ścianie.

Inicjatywa Franka Lee będzie częścią dorocznego wydarzenia Philly Tech Week, odbywającego się w dniach 4-12 kwietnia. "Ścienny Tetris" to jedna ze stu zaplanowanych atrakcji dla mieszkańców Filadelfii i wszystkich przyjezdnych, którą będzie można obejrzeć pierwszego dnia festiwalu. Mało tego, organizatorzy pozwolą układać ogromne klocki, spadające po ścianie wieżowca osobom wylosowanym w specjalnej loterii. Więcej szczegółów tutaj.

Moim celem przy tworzeniu Ponga na Cira Centre w zeszłym roku była chęć dostarczenia ludziom z Filadelfii unikatowego, wspólnego doświadczenia - mówił Lee. Przy realizowaniu tamtego projektu twórca żałował, że udało mu się wykorzystać wyłącznie jedną ścianę budynku, przez co efekt był widoczny tylko dla połowy miasta. W tym roku chcę znaleźć sposób na wykorzystanie każdej strony Cira Centre - dodał pomysłowy wykładowca. Czy mu się to uda? Przekonamy się już 4 kwietnia. Zainteresowanych działalnością Franka Lee odsyłam na jego stronę, na której można między innymi obejrzeć rekordową partyjkę Ponga.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.