Gry nie wpływają na poziom agresji u przedszkolaków

Najnowsze badanie przeprowadzone na 11 tysiącach dzieci w Wielkiej Brytanii pokazuje, że poświęcanie nawet kilku godzin dziennie na gry wideo nie wpływa negatywnie na pięcioletnich odbiorców. Co ciekawe, gorszy wpływ na zmianę zachowania badanych miał czas spędzony na oglądanie programów telewizyjnych.

Jakub Zagalski

Serwis Venturebeat podaje, że czworo naukowców z Uniwersytetu w Glasgow przeprowadziło badanie, mające na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie: czy granie w gry wideo przez 5-letnie dzieci wpływa w jakikolwiek sposób na ich zachowanie, oraz czy jest przyczyną problemów emocjonalnych w późniejszych życiu? Krótko mówiąc - nie.

Podstawą do wyciągnięcia wniosków przez badaczy było zebranie odpowiedzi od matek 11 tysięcy dzieci. 5-letni uczestnicy mieli kontakt zarówno z telewizją, jak i grami wideo, zaś matki musiały konsekwentnie odnotowywać wszelkie zmiany w ich zachowaniu. Po podsumowaniu wyników naukowcy doszli do wniosku, że kontakt z grami nie wpływa na sferę behawioralną. Ponadto nie można go łączyć z występowaniem zaburzeń koncentracji, wzrostem poziomu gniewu czy problemami emocjonalnymi. Niewielki wzrost problemów związanych z zachowaniem został natomiast odnotowany u pięciolatków, które oglądały telewizję codziennie przez trzy lub więcej godzin.

Pełną publikację przeprowadzonych badań znajdziecie tutaj.Forge of Empires poprowadź swoje plemię przez epoki

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.