new WP.player({ width:610, height:343, autostart:false, url: 'http://get-2.wpapi.wp.pl/a,61764431,f,thumb/92/1a/e2/fecf4bbe7a15e3253140f65c03820e85/5193d77727094_Gran_Turismo_6_Debut_Announcement_Trailer.mov', });Gra Turismo 6 - zwiastun. Wersję wideo w wyższej rozdzielczości znajdziecie pod Gran Turismo 6 zapowiada się na "więcej, lepiej i ładniej" niż w przypadku poprzedniej, prawie 3-letniej odsłony. Silnik graficzny i fizyczny zostały poddane ulepszeniom, dzięki czemu zastosowano bardziej realistyczne modele zachowania się opon, zawieszenia czy wpływu aerodynamiki. Zespół Polyphony Digital podjął nawet współpracę z Yokohama Rubber oraz KW Automotive, które doradzają developerom w kwestiach technicznych. Wspomniano również o nowym silniki odpowiedzialnym za rendering - podobno wyciskającym z PlayStation 3 ostatnie soki.
W Gran Turismo 6 znajdą się 33 lokacje, z czego siedem to zupełnie nowe miejscówki. Trasy powstały w oparciu o 71 różnych układów (19 nowych). Co ciekawe, kolejne odcinki do pokonania mają się ukazywać co miesiąc w formie DLC. Oprócz tego do użytku domorosłych twórców zostanie oddany nowy kreator tras. Jeżeli zaś chodzi o podstawowy element gry, czyli auta, to w dniu premiery ma ich być dostępnych 1200. Wszystkie trasy i samochody z "piątki" zostaną przeniesione do nowej części.
Kazunori Yamauchi zapowiedział, że szóste Gran Turismo będzie stawiało na wyścigi wieloosobowe, dzięki czemu twórcy opracują wygodny system tworzenia własnych społeczności, organizowania i rozgrywania pojedynczych zawodów lub wieloetapowych mistrzostw. Kolejnym przejawem "uspołecznienia" Gran Turismo 6 ma być stworzenie specjalnej aplikacji, która pozwoli łączyć się z wybranymi funkcjami gry za pomocą tabletu, smartfona, peceta i oczywiście PlayStation 3.
Gran Turismo 6 ma trafić na PlayStation 3 w okresie świątecznym 2013 roku, ale już w lipcu na PS Store znajdziemy wersję demonstracyjną. Po więcej informacji na temat gry odsyłam na oficjalną stronę projektu, a powyżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun. Z kolei tutaj, tutaj i tutaj znajdziecie obrazki z samochodami i szczegółowe spojrzenie na tor Silverstone.