Gracze League of Legends mogą wesprzeć Ukrainę. Wystarczy kupić skórkę

Gracze League of Legends mogą wesprzeć Ukrainę. Wystarczy kupić skórkę

Gracze League of Legends mogą wesprzeć Ukrainę. Wystarczy kupić skórkę
Źródło zdjęć: © League of Legends
Arkadiusz Stando
07.03.2022 13:31, aktualizacja: 07.03.2022 14:45

Riot Games informuje o uruchomieniu zbiórce pieniędzy. Gracze już po raz kolejny mogą wesprzeć akcje humanitarne, ale tym razem jest to potrzebne jak nigdy wcześniej.

Twórcy takich hitów jak League of Legends, Valorant, Legends of Runeterra czy Wild Rift nie pozostają obojętni na tragedię narodu ukraińskiego. Chociaż Riot Games nie zdecydował się zablokować dostępu do swoich usług na terenie Rosji czy Białorusi, to rusza z potężną akcją wsparcia na rzecz Ukrainy.

"Wojna na Ukrainie spowodowała narastający kryzys humanitarny. Od samego początku słyszeliśmy od graczy z całego świata, że chcą pomóc — i my też tego chcemy." - czytamy w komunikacie Riot Games.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w zbiórce pieniędzy zorganizowanej przez polskie redakcje gamingowe oraz youtuberów.

Od 5 do 12 marca wszystkie dochody uzyskane ze sprzedaży przepustkek bojowych do Valorant, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics, i Wild Rift trafią do odpowiednich akcji humanitarnych w regionie. Riot wymienia tu: International Medical Corps / Międzynarodowy Korpus Medyczny, Doctors Without Borders / Lekarze bez Granic i Polski Czerwony Krzyż.

Z kolei gracze League of Legends mogą wesprzeć akcję poprzez zakup skórek z nowej pszczelej kolekcji. Każda z nich kosztuje po 1350 Riot Points, co w przeliczeniu na złotówki daje nam 35,78 zł. Są to skórki Heimiódinger (do Heimerdingera), Miodzianna (do Orianny), Nunu i Ulump (do Nunu i Willump) oraz BZZZiggs (do Ziggsa).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie