Gracze Fortnite wspierają Ukrainę. Przekazali już ponad 70 milionów dolarów

Gracze Fortnite wspierają Ukrainę. Przekazali już ponad 70 milionów dolarów

Fortnite wspiera Ukrainę.
Fortnite wspiera Ukrainę.
Źródło zdjęć: © Epic Games
Konrad Siwik
28.03.2022 09:59

Fortnite kontynuuje przekazywanie milionów dolarów w ramach wsparcia dla Ukrainy. Epic poinformował, że od 25 marca zebrano ponad 70 milionów dolarów na pomoc dla organizacji charytatywnych i grup wspierających Ukraińców.

Epic Games to jeden z wielu producentów gier, którzy postanowili udzielić pomocy poszkodowanym mieszkańcom Ukrainy podczas trwającej i przerażającej rosyjskiej inwazji na ten kraj. Specjalna akcja związana z grą Fortnite, przynosi niesamowite efekty. To wszystko dzięki społeczności graczy.

We wpisie na oficjalnej stronie Epic, firma wskazała, że gracze pomogli zebrać ponad 70 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na wsparcie ludzi w Ukrainie. Jest to część planów Epic, które zakładają przekazanie na ten cel wpływów ze wszystkich zakupów za prawdziwe pieniądze dokonanych w Fortnite w okresie od 20 marca do 3 kwietnia.

Co ciekawe, firma Epic ogłosiła również w swoim wstępnym wpisie na blogu z 20 marca, że nie będzie czekać na rozliczenie środków przed przekazaniem zebranych pieniędzy. Zamiast tego wyśle fundusze do organizacji charytatywnych zaledwie kilka dni po zgłoszeniu transakcji.

Epic wyjaśnił, że robi to, ponieważ oczekiwanie na "faktyczne środki, które wpłyną od naszej platformy i partnerów płatniczych" może zająć dużo czasu. Firma wykorzystuje więc własne pieniądze i zasoby, aby przyspieszyć ten proces.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie