Gra z 2010 roku na kartridżu do Commodore 64

Super Crate Box holenderskiego studia Vlambeer zrobiło dużo dobrego na scenie niezależnej w 2010 roku. Dwuwymiarowa zręcznościówka, która sprowadzała całą zabawę do prostej zasady: zdobądź jak najwięcej punktów, pojawiła się pierwotnie na komputery i urządzenia przenośne. Wkrótce wpadła także w oko pewnemu zapaleńcowi, który postanowił przenieść Super Crate Box w czasie do epoki Commodore 64.

Jakub Zagalski

Oficjalna konwersja Super Crate Box na Commodore 64 zwie się Super Bread Box i została stworzona przez Paula Kollera, entuzjastę kultowej maszynki. Na oficjalnej stronie gry można przeczytać, że projekt konwersji powstał na potrzeby zeszłorocznego konkursu RGCD 16K C64 Game Development Competition. Konkursowa wersja Super Bread Box była okrojona, ale zdołała zdobyć pierwsze miejsce. Teraz do dystrybucji trafiło pełnoprawne wydanie: z kartridżem, pudełkiem i obowiązkowymi papierkami.

Pudełkowym wydaniem Super Bread Box zajęło się studio Vlambeer i RGCD, o którym pisałem rok temu przy okazji innej premiery na Commodore 64. Pachnący nowością kartridż można zdobyć za 30 funtów, czyli niecałe 150 złotych. Po więcej informacji odsyłam do dystrybutora.

Z kolei na oficjalnej stronie gry znajdziecie okrojoną, konkursową wersję Super Bread Box gotową do odpalenia na emulatorze. Za darmo.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.