Gloria Victis, "średniowieczne" MMO tworzone przez Polaków, zbiera fundusze na Kickstarterze

O Gloria Victis pisaliśmy już kiedyś na Polygamii, teraz piszemy znów, bo projekt nadal żyje i twórcy zaczęli zbierać pieniądze na jego dalszy rozwój.

Gloria Victis, "średniowieczne" MMO tworzone przez Polaków, zbiera fundusze na Kickstarterze
marcindmjqtx

Gloria Victis do tej pory miało być tworzone po godzinach (jako kontynuacja projektu Ether Fields). Teraz Black Eye Games chce przyśpieszyć prace i doprowadzić grę do fazy alpha. Szacują, że będą potrzebować na to 60 tysięcy funtów i siedmiu miesięcy.

Oczywiście jeśli pieniędzy będzie więcej, to projekt ma zostać skończony szybciej. Najbardziej rozbuchany wariant zakłada, że z milionem funtów budżetu uda się grę zrobić do końca (o ile gry MMO mają koniec) w 17 miesięcy.

Czym ma być Gloria Victis? "Średniowiecznym" MMO, które nie rozgrywa się w średniowiecznej Europie, tylko w fikcyjnej krainie i są w nim różne gobliny, więc w sumie to raczej "low fantasy". Ale twórcy deklarują nacisk na system walki, aby czuć było, że macha się mieczem, a nie tylko klika dziki. Jak sami napisali "przypominający Mount & Blade".

Tworzenie niszowych gier MMO to ciężki kawał chleba, zwłaszcza tych, które mają mieć darmowy dostęp. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

Źródło: Kickstarter

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.