Gloria Victis, "średniowieczne" MMO tworzone przez Polaków, zbiera fundusze na Kickstarterze

O Gloria Victis pisaliśmy już kiedyś na Polygamii, teraz piszemy znów, bo projekt nadal żyje i twórcy zaczęli zbierać pieniądze na jego dalszy rozwój.

Gloria Victis, "średniowieczne" MMO tworzone przez Polaków, zbiera fundusze na Kickstarterze
marcindmjqtx

02.11.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:29

Gloria Victis do tej pory miało być tworzone po godzinach (jako kontynuacja projektu Ether Fields). Teraz Black Eye Games chce przyśpieszyć prace i doprowadzić grę do fazy alpha. Szacują, że będą potrzebować na to 60 tysięcy funtów i siedmiu miesięcy.

Oczywiście jeśli pieniędzy będzie więcej, to projekt ma zostać skończony szybciej. Najbardziej rozbuchany wariant zakłada, że z milionem funtów budżetu uda się grę zrobić do końca (o ile gry MMO mają koniec) w 17 miesięcy.

Czym ma być Gloria Victis? "Średniowiecznym" MMO, które nie rozgrywa się w średniowiecznej Europie, tylko w fikcyjnej krainie i są w nim różne gobliny, więc w sumie to raczej "low fantasy". Ale twórcy deklarują nacisk na system walki, aby czuć było, że macha się mieczem, a nie tylko klika dziki. Jak sami napisali "przypominający Mount & Blade".

Tworzenie niszowych gier MMO to ciężki kawał chleba, zwłaszcza tych, które mają mieć darmowy dostęp. Zobaczymy, jak to się rozwinie.

Źródło: Kickstarter

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.