Gabe Newell nie pokocha Windows 8 

Myślę, że Windows 8 jest katastrofą dla każdego na rynku PC - powiedział Gabe Newell, zaznaczając jednocześnie, że jedną z przyczyn wciąż nie tak dużej popularności Linuksa jest m.in. brak gier. - Ludzie nie zdają sobie sprawy z faktu, jak bardzo krytyczny aspekt stanowią gry, jeśli chodzi o aspekt zakupowy - dodał.

Valve w ostatnim czasie zapowiedziało, że prowadzi intensywne prace nad przeniesieniem Steama na Linuksa. Jedną z pierwszych gier, które tam trafią, będzie druga część serii Left 4 Dead. W tym kontekście Newell zaznaczył, że z czasem niektóre z wartościowych systemów mogą zniknąć z rynku, dlatego też trzeba być gotowym na alternatywy.

By mogły zachodzić innowacje, muszą mieć miejsce rzeczy, których nie ma na zamkniętych platformach - powiedział Newell, zaznaczając, że wiele z firm - np. Google, Epic, Zynga - nie istniałoby właśnie gdyby nie otwartość PC i innych miejsc. W tym kontekście zdaniem przedstawiciela Valve Microsoft nieco odcina konkurencję, zamykając komputery jako platformę.

Oczywiście trzeba mieć też świadomość, że Windows 8 jest dla Valve niedogodny, ponieważ jest kolejnym krokiem w przeniesieniu pełnoprawnego Xbox Live na pecety. Ale sami przyznacie, że przeniesienie ponad dwóch tysięcy gier (nie od razu, etapami) na Linuksa to dość ciekawa perspektywa...

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE