Fortnite kończy akcję dla Ukrainy. Epic Games zebrało 144 miliony dolarów

Fortnite kończy akcję dla Ukrainy. Epic Games zebrało 144 miliony dolarów

Fortnite
Fortnite
Źródło zdjęć: © YouTube
05.04.2022 09:25, aktualizacja: 05.04.2022 10:33

Zakończyła się głośna akcja charytatywna, związana z grą Fortnite. Bez wątpienia można mówić o ogromnym sukcesie, bowiem uzbierana kwota jest oszałamiająca. Epic Games przedstawił szczegóły.

To już koniec tej spektakularnej inicjatywyczas przystąpić do podsumowania. Trwająca od 20 marca do 3 kwietnia zbiórka, powstała z myślą o niesieniu pomocy mieszkańcom Ukrainy. Wszyscy gracze Fortnite mogli się do niej przyłączyć. Epic Games, wspólnymi siłami z Xbox, uzbierał tym sposobem 144 mln dolarów. Chyba nikt nie spodziewał się aż takiej kwoty i należą się słowa uznania zaangażowanym graczom.

Jak już zostało wspomniane, uzbierane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom toczącej się wojny w Ukrainie. A taka pomoc jest niezwykle potrzebna - wojna trwa nadal, po wycofaniu się części rosyjskich wojsk na jaw wychodzą okrucieństwa, jakich dopuścili się rosyjscy agresorzy.

144 mln dolarów - w przeliczeniu na złotówki, przy obecnym kursie walut, jest to ponad 600 mln złotych. Pieniądze trafią do rąk organizacji zajmujących się szeroko pojętą pomocą humanitarną:

  • Direct Relief
  • Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF)
  • Światowy Program Żywnościowy Narodów Zjednoczonych (UNWFP)
  • Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHRC)

To nie jest jedyna zbiórka pieniędzy, która odbyła się w ostatnim czasie. Warto przypomnieć o inicjatywie Stand With Ukraine, w ramach której Humble Bundle zdobyło niespełna 19 mln euro, które również zostaną przekazane Ukrainie w ramach pomocy humanitarnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie