Flappy Bird uczy, jak zrobić własną grę w kilka minut

Code.org to inicjatywa non-profit, która z założenia pomaga dzieciom stawiać pierwsze kroki w programistycznym świecie. Aby pokazać, że tworzenie programów komputerowych może być ciekawym i przyjemnym zajęciem, twórcy projektu stworzyli szereg darmowych lekcji. Jedna z nich wykorzystuje hit ostatnich tygodni - Flappy Bird, i pozwala stworzyć własną wersję tej gry w zaledwie kilka minut.

Jakub Zagalski

Wykorzystujemy Flappy Bird, by przyciągnąć uwagę dzieci, ponieważ ta gra od razu sugeruje, że [programowanie] to świetna zabawa i coś, czego nie znają ze szkoły - mówił Hadi Partovi, założyciel Code.org w rozmowie z GamesBeat. W ramach akcji edukacyjnej stworzono prosty, ośmiostopniowy samouczek, który umożliwia stworzenie własnej wersji Flappy Bird na zasadzie łączenia odpowiednich elementów. Z przygotowanego zestawu opcji można określić rodzaj oprawy graficznej, wybrać dźwięki, a przede wszystkim ustalić reguły gry.

Całość jest oczywiście mocno ograniczona, ale w przyjemny sposób pokazuje młodym (i nie tylko) programistom, których elementów należy użyć w danym momencie, by osiągnąć pożądany efekt. Poznanie zasad swoistego edytora Flappy Bird i zrobienie najprostszej wersji gry nie zajmuje więcej niż kilka minut. Przekonałem się o tym, tworząc Flappy Batman: Underwater Lasers Edition, w które możecie zagrać tutaj. Jeżeli chcecie zrobić swoją wersję, to odsyłam na tę stronę.

O oryginalnym Flappy Bird zrobiło się głośno kilka tygodni temu, kiedy banalna gra na urządzenia przenośne biła kolejne rekordy popularności. Wkrótce po tym w mediach zaczęły się pojawiać hasła w stylu: "Flappy Bird zarabia 50 tysięcy dolarów dziennie", zaś twórca gry postanowił usunąć swoje dzieło ze sprzedaży. W wyjaśnieniu na Twitterze pisał: Mogę nazwać Flappy Bird swoim sukcesem. Ale jednocześnie gra rujnuje moje proste życie. Więc teraz go nienawidzę.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.