Fallout dalej w sądzie

Zbigniew Trzeciak

23.04.2010 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cały czas trwają sądowe przepychanki pomiędzy Interplayem, a Bethesdą dotyczące praw do marki Fallout. Stawia to pod znakiem zapytania projekt Fallout MMO, jako że Bethesda żąda zatrzymania prac nad grą.

Światełko w tunelu pojawiło się po tym jak dowiedzieliśmy się, że Bethesda porzuciła apelację w sprawie decyzji korzystnej dla Interplaya. Szybko okazało się jednak, że to nadjeżdża pociąg, a nie kończy się ciemność.

”Proces wciąż trwa i nie został rozstrzygnięty. To jest tylko maleńka sprawa proceduralna, która nie ma związku z porzuceniem pozwu. Wszystko wciąż jest w toku i w żadnym razie nie jest zakończone”, powiedział rzecznik Bethesdy, Peter Hines.

Sprawa rozbija się o to, czy Interplay ma prawa do sprzedawania starszych tytułów serii Fallout po odsprzedaniu tytułu Bethesdzie w roku 2004. Ci ostatni twierdzą oczywiście, że nie, a fakt, że prawa do jakichkolwiek sieciowych wersji post apokaliptycznego RPG-a wróciły na zasadzie licencji do Interplaya nie oznacza, że mogą tworzyć swoje MMO.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)