EndWar 2 - prace już trwają

EndWar 2 - prace już trwają24.07.2009 18:47
Michał Stopa

Jak ujawnił Michael De Plater, Ubisoft pracuje już nad kontynuacją kontrolowanej głosem strategii czasu rzeczywistego EndWar.

W rozmowie z portalem Videogamer, członek prezydium Ubisoftu powiedział, że nad grą pracuje Ubisoft Shanghai, tak jak i poprzednik, ale tym razem zespół zajmujący się grą jest mniejszy. Oprócz tego, tym razem pojawi się większy nacisk na fabułę kampanii dla jednego gracza oraz na kontrast między fakcjami.

"Większy nacisk na rozgrywkę single player jest dość prosty do zaprojektowania, a uczyni grę dużo fajniejszą. Zmiana sposobu, w jaki działa łańcuch walk, "kamień, nożyce, papier" oraz dodanie różnicy pomiędzy trzema fakcjami to nie są trudne rzeczy do zrobienia - to coś, czego nie zrobiliśmy z powodu skomplikowania obsługi".

"Rozwiązaliśmy większość z najtrudniejszych problemów, czyli obsługa, kamera, wyświetlanie wielu jednostek na raz, przeniesienie gry w trójwymiar, nasz tryb sieciowy, ciągłe kampanie i armie graczy. Mamy przed sobą naprawdę czystą ścieżkę naprzód".

Członek prezydium Ubisoftu ponadto ujawnił, że sprzedano około półtora miliona kopii EndWar, co plasuje grę na drugim miejscu największych strategii czasu rzeczywistego na konsole ostatnich lat, tuż za Halo Wars. Zapytany o datę premiery kontynuacji gry, powiedział:

"Nie mógłbym dać jakiejś twardej daty. Ogólnie musimy jeszcze spojrzeć na te dwa problemy, którymi możemy się zająć, no i czekać".

fot.: Ubisoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)