Elden Ring - pauza. Da się ją włączyć

Elden Ring
Elden Ring
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.03.2022 15:25, aktual.: 09.03.2022 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elden Ring ma jedną ukrytą funkcję. Pauzę. Gracze odkryli sposób na to, jak zatrzymać grę bez konieczności instalowania modów. Rozwiązanie nie jest oczywiste, ale za to skuteczne.

Elden Ring ciągle jest na ustach graczy. Większość grających jest zachwycona najnowszym tytułem stworzonym przez FromSoftware. Niektórym jednak przeszkadza tradycyjna dla produkcji tworzonych przez japońskie studio zasada uniemożliwiająca zatrzymanie gry. Krótko po premierze pojawiły się modyfikacje umożliwiające włączenie pauzy. Okazuje się, że nie są niezbędne.

W Elden Ring nie ma dedykowanej pauzy. Otwarcie menu czy okna ekwipunku nie sprawia, że akcja gry przestaje się toczyć. Istnieje jednak sposób na to, by niezależnie od wersji gry móc na chwilę wstrzymać całą akcję i odetchnąć. Co ważne, ten sposób działa nawet podczas walk z bossami.

Sposobem na włączenie pauzy pochwalił się użytkownik Twittera @IronPineapple_. Okazuje się, że uruchomienie pauzy jest dość złożonym procesem, ale z pewnością warto się z nim zapoznać.

Pauza w Elden Ring

Aby włączyć pauzę w Elden Ring, konieczne jest otwarcie okna ekwipunku. W nim należy użyć opcji "Pomoc", a następnie wybrać "Menu wyjaśniania". To wszystko. Nie jest to rozwiązanie intuicyjne, ale w pełni działa w prawie każdym przypadku.

Pauzy tej można używać podczas przemierzania otwartego świata i podczas walk z bossami. Nie zadziała ona tylko podczas grania w trybie wieloosobowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)