EA Montreal tymczasowo rezygnuje z Wii

EA Montreal tymczasowo rezygnuje z Wii26.11.2009 11:48
Michał Stopa

Studio EA Montreal, jak powiedział ostatnio główny kierownik w firmie, Alain Tascan, od teraz ma zamiar skupić się na 'grach akcji i wysokiej jakości produkcjach' dla konsol Xbox 360 i PlayStation 3, rezygnując z tworzenia kolejnych ekskluzywnych dla Wii gier. Tascan opisał rynek Wii jako 'dość nieprzewidywalny'. Komentując słabe wyniki poprzednich gier dla tej konsoli, takich jak Boogie i Skate It, powiedział:

"Zobaczymy jak to będzie w trakcie świąt Bożego Narodzenia, a choć na Wii mieliśmy już wcześniej wyjątkowo udane tytuły, skupimy się na dużych, masowych grach. Nie oznacza to, że w całości rezygnujemy z Wii, ale chcemy być gotowi na nowe wyzwania jako studio".

Na decyzję miał wpływ sukces gry Army of Two, którą Tascan uważa za 'najlepiej sprzedającą się nową markę EA od ostatnich kilku lat'.

"To studio, jak również nasz dział gier na urządzenia przenośne, będzie bardzo elastyczne i będzie się mogło dopasować do rynku. Podejrzewam, że nasza firma chciałaby się skupić teraz na większych projektach w mniejszej ich ilości, a rynek przechodzi teraz przez taką właśnie małą transformację, gdzie klienci z jednej strony chcą tego typu duże produkcje, które są naszą specjalnością, a z drugiej gry casualowe, w które mogą szybko pograć, czym w części zajmuje się nasza dywizja gier komórkowych, oraz studio Playfish".

"Po prostu próbujemy się dostosować do dzisiejszej rzeczywistości. Myślę, że rynek pokazuje, że jeśli nie dostosujesz się dość szybko, trudno ci będzie sobie poradzić".

fot.: EA

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)