E3 2010: Xbox Live w Polsce - oficjalny start jesienią

Marcin Dąbrowski

15.06.2010 01:11, aktual.: 15.06.2010 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Los Angeles trwają tagi E3. Na konferencji Microsoftu potwierdzono to o czym wcześniej wyłącznie spekulowano - usługa Xbox Live trafi nareszcie do Polski! Dla nas oznaczać to będzie przede wszystkim możliwość legalnego nabywania produktów z Xbox Live Marketplace, czy legalne przedłużanie abonamentu Gold. Również wszystkie regionalne blokady na dodatki do gier powinny zostać zniesione.

Z informacji prasowej Microsoftu dowiadujemy się, że start usługi w naszym kraju nastąpi jesienią. Na dokładniejszy termin przyjdzie jeszcze poczekać. Nie wiadomo również na razie, jak wyglądać będzie możliwość ewentualnej migracji z zagranicznego konta na konto polskie. Dla wielu graczy będzie to zapewne dość istotne, aby móc dokonać zmiany kraju w usłudze, nie tracąc swojego dorobku w systemie osiągnięć.

Przypomnijmy o co chodziło. 15 stycznia ruszyła kampania Microsoftu wymierzona w przerabianie konsol Xbox 360. Akcja pod hasłem „Nie przerabiam – nie kradnę” miała według założeń twórców za zadanie uświadomić graczom, że pozyskiwanie nielegalnego oprogramowania na zmodyfikowane konsole wstrzymuje rozwój polskiego rynku, nie mówiąc już nic o łamaniu obowiązującego prawa.

Co ciekawe, kampania Microsoftu wywołała natychmiastową reakcję graczy. Sfrustrowani brakiem polskiej wersji Xbox Live, która między innymi umożliwia legalną rozgrywkę przez Internet, użytkownicy postanowili odpowiedzieć na akcję, wysuwając własne żądania. Powstała specjalna strona internetowa, zaś cała sprawa zahaczyła nawet o Federację Konsumenta, która wydała oświadczenie poddające pod wątpliwość legalność praktyk Microsoftu.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)