Dyrektor Wargaming zwolniony. Popierał atak Rosji na Ukrainę

Strona głównaDyrektor Wargaming zwolniony. Popierał atak Rosji na Ukrainę
27.02.2022 15:46
World of Tanks trafia na Steama
World of Tanks trafia na Steama
Źródło zdjęć: © Wargaming

Siergiej Burkatowski, dyrektor kreatywny Wargaming, został zwolniony z pracy po tym, jak publicznie wyraził poparcie dla działań Rosji dotyczących wojny na Ukrainie.

Serwis rykoszet.info poświęcony tematyce gier tworzonych przez Wargaming, czyli przede wszystkim World of Tanks, poinformował o zmianach kadrowych na najwyższym szczeblu. Z firmy odchodzi Siergiej Burkatowski, który od lat piastował stanowisko dyrektora kreatywnego firmy. Wszystko to z powodu jego wypowiedzi na temat wojny na Ukrainie.

Siergiej Burkatowski miał opublikować wpis na Facebooku, w którym napisał, że popiera działanie Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, DRL i ŁRL. "Reszta to niuanse" - dodał. Obecnie wpis został już usunięty, lecz firma Wargaming.net nie pozostawiła go bez odpowiedzi.

Jak czytamy w serwisie rykoszet.info, firma zdecydowała się na rozwiązanie umowy z dyrektorem znanym jako SerB.

"Siergiej jest pracownikiem firmy i wyraził swoją osobistą opinię, która kategorycznie nie pokrywa się ze stanowiskiem firmy. Wszystkie nasze siły są teraz skoncentrowane na pomocy naszym ponad 550 kolegom z Kijowa i ich rodzinom" - czytamy w przetłumaczonym przez polskich dziennikarzy komunikacie Wargaming.net.

"Opinia Sergieja stoi w całkowitej sprzeczności ze stanowiskiem firmy. Nie jest już pracownikiem Wargaming" - dodała firma komentując sprawę.

Informację o zwolnieniu potwierdza sam Burkatowski, który napisał na Facebooku, że rozstał się właśnie z firmą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie