DIY Gamer, czyli zrób sobie przenośną konsolę

Podobno własnoręcznie wykonany przedmiot jest o wiele ciekawszym prezentem niż kupny podarek zazwyczaj chińskiego pochodzenia. Jeżeli podzielacie to zdanie i chcielibyście wręczyć komuś (albo sobie) konsolę stworzoną metodą DIY (Do It Yourself), to powinniście się zainteresować nową ofertą firmy Technology Will Save Us, czyli produktem o wdzięcznej nazwie DIY Gamer.

Jakub Zagalski

Jak zauważył Edge-Online, Technology Will Save Us zaczęło sprzedawać na swojej stronie zestawy do samodzielnego montażu przenośnej konsoli. Co więcej, złożona z zaledwie kilkudziesięciu elementów konstrukcja jest bazą dla gier, które trzeba napisać samodzielnie korzystając z platformy Arduino. 64-pikselowy ekranik, monofoniczny głośniczek, cztery przyciski kierunkowe i Start mają sprawić, że domorośli konstruktorzy i początkujący programiści wykażą się niebywałą pomysłowością w tworzeniu gier przy takich ograniczeniach.

Michail Vanis, projektant DIY Gamera zdradził wspomnianemu serwisowi, że nawiązał kontakt z 15-latkiem, który stworzył przy użyciu jego urządzenia pełnoprawną wersję Snake'a. Ktoś inny przeniósł z kolei Super Mario na 64-pikselowy wyświetlacz. Oczywiście zakładając, że poruszająca się w prawo kropka, która zbiera po drodze inne kropki jest odpowiednikiem hydraulika zbierającego monety.

DIY Gamer jest sprzedawany w trzech wersjach, wycenionych na 35, 60 i 65 funtów (około 175 - 330 złotych). Zainteresowanych odsyłam na stronę producenta, który obiecuje zapewnić niezbędną pomoc przy rozpoczęciu przygody z konstruowaniem własnej konsoli i tworzeniem niesamowitych gier w rozdzielczości 8x8.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.