DayZ – gra o zombie została... zainfekowana

Choć cenimy sobie ironię życia, do śmiechu nie jest raczej grającym w Day Z. Modyfikacja do ArmA 2, która szybko została obwołana najlepszą grą o zombie i błyskawicznie zyskuje sobie nowych fanów, stała się celem ataku. Nie byle jakiego, bo okazało się, że zainfekowany plik został wgrany przez jednego z administratorów...

Okazuje się, że zainfekowany został jeden z plików - dayz_auto_uploader.exe. Wspomniany administrator nie wgrał go jednak celowo. Na serwery Day Z włamał się hacker, który podmienił dane, doprowadzając do utworzenia sieci botnetowej. Obecnie szkody zostały już w pewnym stopniu usunięte, ale developerzy są świadomi sytuacji i grożą kłopotliwemu człowiekowi sankcjami prawnymi.

Pełne informacje o sytuacji można znaleźć w tym miejscu, natomiast tak sama gra prezentuje się w akcji:

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ