Zmien skórke
Logo Polygamii

Czy to nie odrobinę dziwne, że id Software już mówi o Rage 3?

„Jak najprędzej”.

Krzysiek to musi być najbardziej zdziwiony. Bo widzicie, on jeszcze nie wrzucił recenzji Rage 2 (dopinał również remaster Sniper Elite, wybaczcie mu), a przedmiot jego tekstu już staje się nierelewantny. To żart, rzecz jasna, ale takie informacje, jak poniższa, mogą sugerować dwie rzeczy. Albo twórcy są tak pewni swojej marki, albo wstępna recepcja (mieszana, jak zauważycie w sieci) ich trochę zabolała. W każdym razie rozmowa z The Hollywood Reporter przyniosła światu taką wypowiedź dyrektora id, Tima Willitsa:

Mam nadzieję. Odpowiedź na pytanie „czy Rage będzie kontynuowany?” to „tak”. Zawsze uwielbialiśmy tę markę, bo daje naprawdę zabawny setting. Możemy [w niej] robić, co chcemy. Raz nawet rozmawialiśmy o opcji jeżdżenia na olbrzymim karaluchu. Jaka inna gra umożliwia coś takiego jako realny temat rozmów? Rage jest szalony, śmieszny, intrygujący i mam nadzieję, że zrobimy „trójkę” tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Czyli istnieje spora szansa, że za dwa lata od teraz – może trzy jeśli nie ma się tylu pracowników, co Ubisoft – zobaczymy w ruchu Rage 3. Albo przynajmniej gejmpleżdża z tego Rage’a (winszuję kumającym żarcik). Oznaczałoby to już zupełnie nową generację naszej pasji, ale jeśli któraś marka miałaby w istocie stać się standardową piaskownicą id (ich wersją ubigame), Rage, zwłaszcza po „dwójce”, ma zdecydowanie największe szanse. Najpierw jednak niech dzieło Avalanche Studios pokaże, czy w ogóle kręci społeczność. Bez wyników nie ma kontynuacji. Nawet u kogoś, kto „może robić, co chce”.

Ach, panie Tim – znam przynajmniej kilka serii, w których wyścigi na karaluchach nikogo by nie zdziwiły. Serio.

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
8 Komentarze
1 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Wolałbym żeby trójka była kontynuowana bez avalanche i w stylu jedynki a nie m̶i̶e̶s̶z̶a̶n̶k̶i̶ ̶b̶o̶r̶d̶e̶r̶l̶a̶n̶d̶s̶-̶m̶a̶d̶-̶m̶a̶x̶-̶b̶u̶l̶e̶l̶t̶s̶t̶o̶r̶m̶-̶f̶a̶r̶c̶r̶y̶ ̶n̶e̶w̶ ̶d̶a̶w̶n̶ dwójki.

gseed
Użytkownik

nierelewantny, recepcja

Adam, zlituj się 🙂

Sasilton
Użytkownik

Główny zły w 2 wygląda jak postać z elexa.

MrDraiger
Użytkownik

Nie mogę się doczekać żeby w to nie zagrać

C.C. Stellar
Użytkownik

Nawet byłem przez moment wstępnie zainteresowany Rage 2, ale po obejrzeniu gameplayi na Twitchu przeszło mi. 😉 Różowy Mad Max, tylko w gorszym uniwersum.

Bartosz Witoszka
Redaktor

Chyba dawno żadna gra tak mnie nie obchodziła jak RAGE 2. Jedynka mi się podobała (grałem z półtora roku temu), a po dwójkę totalnie nie mam ochoty sięgać.

lordszwed
Użytkownik

Jakbym miał podsumować Rage 2 to bym powiedział tak – strzelanie z Dooma w sandboksie w klimatach Mad Max. Fabuła szczątkowa, to prawda. Ale samo strzelanie sprawia tyle radości, że nie żałuję kupna. Co prawda nie za pełną cenę, 250zl to za wiele. Ale to strzelanie, powaga, sam miód.

Zriel
Użytkownik

Nie wiem czy coś im z tego wyjdzie, samego Rage 2 ocenił bym jako mocnego średniaka – rozwałka jest fajna, ale fabuła nie powala, graficznie nie powala, a i mechanika czasem kuleje, jak na przykład niezniszczalne płoty z siatki czy koniczność wysiadania z pojazdu w celu zebrania feltrytu itp. Ogólnie to by była fajna gra w cenie max 100zł, a tak jak ktoś nie cierpi na nadmiar gotówki to polecam czekać na przeceny, czyli tak ok. roku – bo po tym czasie mniej więcej ta gra zostanie zapomniana.

Popularne wpisy

Popularne Gry