Zmien skórke
Logo Polygamii

Czy tak wygląda następca PS Move?

Od patentu do produkcji droga daleka, ale Sony ma przecież nielichą motywację, by wypuścić na rynek nową wersję kontrolera.

Move działa z PlayStation VR lepiej niż sądziłem. W I Expect You To Die zabawa wirtualnymi rękoma dawała mi tyle samo frajdy, co rozwiązywanie zagadek. Ale jeśli spojrzymy na technologię konkurencji, Move jest dinozaurem. A wiemy już, że nowinka technologiczna na konsoli się przyjęła. Sony chwaliło się ponad 2 milionami sprzedanych gogli. Ma już też za sobą ich pierwszą, drobną korektę.

VR Focus dokopał się do dwóch patentów, zgłoszonych w Japonii przez Sony Interactive Entertainment, które być może pokazują poważniejszy krok naprzód. Widzimy na nich kontroler zasługujący na miano następcy Move’a. Z gałką analogową, innym układem przycisków oraz – to najważniejsze – być może uzbrojonego w technologię odczytywania pozycji poszczególnych palców.

Redaktor serwisu zwraca dodatkowo uwagę, że pozycji kontrolera nie śledziłaby już kamerka, a same gogle. Nie dochodziłoby już więc do sytuacji, w której gra głupieje, bo kontroler chwilowo nie znajduje się w polu widzenia kamery.

Oczywiście nic z tego wyjść nie musi, ale nowy Move wydaje się logicznym projektem. Może nawet następnym w kolejności. Żeby dać graczom coś nowego, a nie straszyć ich jeszcze PS VR 2.0.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Login by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

“Redaktor serwisu zwraca dodatkowo uwagę, że pozycji kontrolera nie śledziłaby już kamerka, a same gogle. Nie dochodziłoby już więc do sytuacji, w której gra głupieje, bo kontroler chwilowo nie znajduje się w polu widzenia kamery.” Zamiast tego gra zgłupieje bo kontroler chwilowo nie znajduje się w polu widzenia gogli 😉 To by było bez sensu (strzelanie z łuku w VR, wyciąganie broni zza pleców) więc podejrzewam że nie tylko gogle będą śledzić kontroler. Samo pierwsze zdanie z tego cytatu dowodzi, że w tej generacji PSVR nie zobaczymy tych kontrolerów, bo obecne gogle nie mają możliwości śledzenia niczego (nie mają kamer).… Czytaj więcej »

Marrond
Gość
Marrond

W punkt. Sama koncepcja kontrolera jak zwykle 10 lat za murzynami, klasyczne Sony. Szkoda… widać ten rak dalej będzie toczył rynek VR…

AntoniNasObroni
Użytkownik

Acha, czyli zrzynka z nadchodzących Vive Knuckles? Wow, jakie to odkrywcze.

AntoniNasObroni
Użytkownik

korekta: Valve knuckles.
Ale trzeba im przyznać że dobrze kombinują z thumbstickiem. IMO trackpad to ślepa uliczka.