Człowiek Glut zamierza wrócić do gry

Boogerman to chyba najobrzydliwszy bohater gier wideo w dziejach. Prawdziwy symbol wesołych lat 90. doczekał się występu w platformówce 2D Boogerman: A Pick and Flick Adventure z 1994 roku i gościnnego epizodu w bijatyce ClayFighter 63⅓. W przyszłym roku Człowiek Glut obchodzi swoje dwudzieste urodziny, więc z tej okazji twórcy oryginalnej gry z 16-bitowych konsol szykują specjalny prezent.

Jakub Zagalski

Mike Stragey i Chris Tremmel, pracujący przed laty dla Interplaya, EA, Virgin Interactive czy Crystal Dynamics, postanowili wrócić do jednej ze swoich gier i stworzyć na jej podstawie nową platformówkę. Boogerman 20th Anniversary ma wykorzystywać historię, bohaterów i klimat Boogerman: A Pick and Flick Adventure z Segi Mega Drive/SNES-a, przy czym twórcy obiecują nową mechanikę, poziomy, strukturę gry i oczywiście oprawę graficzną. Co ciekawe, do zespołu dołączył Grant Kirkhope, kompozytor ścieżek dźwiękowych do hitów Rare: Banjo-Kazooie, Perfect Dark i Donkey Kong 64.

Snotty Ragsdale, znany lepiej jako Boogerman przemierzy Góry Śluzu, Wzdęte Bagna czy Ropny Pałac wyłącznie dzięki wsparciu okazanym przez fanów. Zespół Strageya i Tremmela ruszył z projektem Boogerman 20th Anniversary na Kickstartera oraz Steam Greenlight, i zamierza zebrać 375 tysięcy dolarów. Nie ma co ukrywać, że na razie idzie im słabo, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć przez najbliższe 33 dni, jakie zostały do końca zbiórki.

Boogerman 20th Anniversary ma się docelowo ukazać na PlayStation 4, PS Vitę, PC, Mac oraz Wii U w okolicach listopada 2014 roku. Czekanie na nowe przygody Człowieka Gluta z pewnością umili wam lektura felietonu na temat 16-bitowego Boogerman: A Pick and Flick Adventure.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.