Zmien skórke
Logo Polygamii

Cyberpunk 2077 dostanie karciankę

W wersji fizycznej.

Cyberpunk 2077 też chce mieć swojego Gwinta. No, w pewnym sensie. Cyberpunk 2077 – Afterlife to gra karciana zapowiedziana dopierco co przez Redów. Taka w pudełku, z prawdziwymi kartami, które sobie rozłożymy na stole wieczorkiem ze znajomymi. Zadebiutuje w przyszłym roku – na ten moment nic dokładniej nie wiemy – i powstała we współpracy z międzynarodowym wydawcą gier planszowych CMON, które ma na swoim koncie na przykład planszówkę oraz karciankę Bloodborne’a.

W Afterlife głównym bohaterem jest Fixer – w cyberpunkowym uniwersum są to przemytnicy, handlarze informacjami z siatką kontaktów.

Twoim zadaniem jest rekrutować cyberpunków, wyposażać ich w sprzęt i wysyłać na misje. Każda misja zakończona sukcesem podnosi twoją Reputację, a cyberpunkowie, którzy przeżyli, stają się Weteranami i przekazują swoją wiedzę oraz doświadczenie nowym rekrutom. W tym chromowanym świecie, Reputacja to najcenniejsza waluta.

Ciekawe, czy jeszcze kiedyś usłyszymy, że Afterlife przeniesie się do świata cyfrowego jako niezależna od Cyberpunka 2077 gra. Nie zdziwiłabym się.

A właśnie. Wczoraj ukazał się Cyberpunk Red Jumpstart Kit, czyli zestaw wprowadzający do Cyberpunk Red od R. Talsorian Games. RPG stanowi prequel do gry Redów i pokrywa okres dzielący Cyberpunka 2020 i 2077. Miał trafić do sprzedaży już teraz, ale premiera została przesunięta – na ten moment nie wiadomo, na kiedy.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

Odcinanie kuponów zanim jeszcze wydali podstawowy produkt. Kapitalni są XD

PentaStar
Użytkownik

Jeśli nowy podręcznik do Cyberpunka będzie na takim poziomie, jak wydanie The Witcher RPG, to spokojnie można zapomnieć o jego istnieniu.

Popularne wpisy

Popularne Gry