Cyberpunk 2077 doczeka się planszówki. To już ostatnie dni

Cyberpunk 2077 doczeka się planszówki. To już ostatnie dni

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
Źródło zdjęć: © igdb.com
Karolina Kowasz
25.06.2022 08:51, aktualizacja: 25.06.2022 11:15

Fani tytułu Cyberpunk 2077 mają kolejne powody do radości. Gra doczeka się odsłony w formie gry planszowej, w której powrócą takie postaci jak Jackie Welles, Johnny Silverhand czy Judy Alvarez. Co więcej, została przewidziana jako rozgrywka od jednej do czterech osób.

Chociaż projekt jest realizowany za pomocą platformy crowdfundingowej Kickstarter, gracze nie muszą się obawiać o powodzenia projektu. Zainteresowanie grą planszową jest tak duże, że pomysłodawcom udało się już zebrać trzykrotność oczekiwanej kwoty, a do końca zbiórki zostało jeszcze 11 dni. Dodatkowo warto zauważyć, że za całością stoi grupa CMON, mająca spore doświadczenie w tematach planszówkowych.

Planszówka Cyberpunk 2077: Gangs of Night City pozwoli graczom wcielić się w członków bezwzględnych gangów walczących o kontrolę nad podziemiem Night City. Każdy bohater wybiera na starcie swoją historię, która będzie zmieniała się wraz z tokiem rozgrywki. Nie bez znaczenia jest również wybór gangu - zależnie od decyzji, czeka nas specjalizowanie się w konkretnych umiejętnościach, co może mieć ogromne przełożenie na strategię gry.

W momencie pisania artykułu, gracze chcący wesprzeć projekt i otrzymać swoją kopię gry, muszą zapłacić 489 złotych. Ten poziom wsparcia zakłada, że otrzyma on nie tylko planszówkę Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, ale także wszystkie planowane, dodatkowe figurki oraz ekskluzywne postacie V i dodatek wprowadzający kolejne dwa gangi wraz z nowymi historiami.

Karolina Kowasz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)