CS:GO doczekał się rekordu. Skórki do broni sprzedane za 3 mln złotych

Popularne powiedzenie mówi, że kto bogatemu zabroni. Z podobnego założenia wyszedł najwyraźniej pewien chiński gracz w CS:GO. Mężczyzna zdecydował się zapłacić prawie 3 miliony złotych za dwie skórki, które odmieniły wygląd jego broni.

CS:GO doczekał się rekordu. Skórki do broni sprzedane za 3 mln złotych
Źródło zdjęć: © YouTube | rechyyy
Karolina Kowasz

Nie jest to pierwsza tego rodzaju transakcja. Jeszcze w zeszłym miesiącu inny gracz wydał ponad 122 tysiące dolarów (czyli około 460 tysięcy złotych) za skin holo 4x IBP 0.004 ST M4A4 Howl. Podobnie jak teraz, był on chińskim kolekcjonerem tego rodzaju przedmiotów z gry.

Tym razem inny gracz wydał aż 5 mln juanów (niecałe 3 mln złotych) za dwie skórki - 4x holo Titan ST MW #661 i 4x holo Titan Souvenir FN Dragon Lore. Co ciekawe, twitterowicz ohnePixel donosi, że transakcja została zrealizowana na żywo, a nie za pośrednictwem internetu. Kolekcjoner oraz sprzedawca spotkali się ze sobą aby dokonać wymiany gotówki za skórki do wirtualnej broni.

Jak można zauważyć na udostępnionych screenach, pierwsza z nich to StarTrak do broni AK-47. Została zaprojektowana w ciemnym drewnie oraz kolorowym metalu, mieniącym się różnymi barwami, przypominając nieco kameleona. Druga zaś, do karabinu snajperskiego, ma złoty kolor i wzór czarnego, chińskiego smoka ziejącego ogniem.

Nie są to jedyne, tego rodzaju transakcje. Serwis TalkEsport donosi o innych, kosztownych skinach do broni w CS:GO. Wystarczy wspomnieć chociażby o skórce, która została nazwana na cześć włóczni staronordyckiego boga Odyna. Korpus wirtualnego karabinu został pokryty perłową niebieską farbą i uzupełniony wizerunkiem ciemnoniebieskiej włóczni. Skórka ta została sprzedana za ponad 6 tysięcy dolarów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (12)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.