Crytek: PC jest już generację naprzód w stosunku do konsol

Crytek: PC jest już generację naprzód w stosunku do konsol

Marcin Dąbrowski
26.11.2010 16:03, aktualizacja: 27.11.2010 04:04

Prezes Cryteka, Cevat Yerli, twierdzi, że obecne komputery są już o generację wyżej od PlayStation 3, czy Xboksa 360. Moc tych konsol i skupienia się deweloperów na nich ogranicza przez to wersje PC-towe.

Tak długo jak obecna generacja będzie istnieć i tak długo jak będziemy starać się wycisnąć z PC jak najwięcej, to tym trudniej będzie uzyskać maksymalną wydajność jednocześnie z konsol, jak i z komputerów”.

PC z łatwością przeskoczyło już konsole o jedną generację. Z 360 i PS3 Crytek 2, czy inne gry działające na CryEngine 3 będą musiały być ograniczane do pewnych idei. Nie będzie można nalać wody z pustego”.

Wszystko spowodowane jest głównie przez mentalność deweloperów. Wielu z nich nie skupia się już zbytnio na rynku PC. Spodziewają się znacznie większej sprzedaży gier na konsolach. Dopóki rynek PC nie zacznie generować tyle samo wpływów, to wydawcy nie będą poświęcać grom na komputery tyle czasu”.

Crysis 2 ukazać ma się jednak na wszystkie te platformy – PC, PS3 i X360. Gra pojawi się na rynku w marcu przyszłego roku.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)