Crytek będzie tworzyć gry na iPhone'a?

Crytek będzie tworzyć gry na iPhone'a?

Marcin Dąbrowski
17.01.2011 16:00, aktualizacja: 21.01.2011 14:08

Wygląda na to, że Crytek, deweloper jednej z najładniejszych gier w historii – Crysisa – zamierza wkrótce wkroczyć na rynek mobilnych produkcji na urządzenia z logiem Apple.

Z ofert pracy jakie zamieścił niedawno Crytek, dowiadujemy się, że szuka on chętnych do pracy nad produkcjami zarówno na iPhone’a, jak i iPada. Ogłoszenia wspominają także o mile widzianej znajomości Androida oraz Windows Phone 7, sugerując, że urządzenia pracujące pod kontrolą iOS mogłyby być tylko początkiem.

Wejście Cryteka na App Store z pewnością nie pozostałoby bez echa. Po ich tytułach moglibyśmy oczekiwać grafiki definiującej na nowo możliwości iUrządzeń. A wbrew pozorom, poziom graficzny jest tym na co użytkownicy tych sprzętów zwracają znaczną uwagę. Rewelacyjnie wyglądające Infinity Blade, przygotowane przez Epic w oparciu o sinik pisany specjalnie pod iPhone’y, w ciągu zaledwie kilku dni zarobił prawie 2 miliony dolarów, ustanawiając rekord sprzedaży na App Store.

App Store, sklep z mobilnymi aplikacjami, przygotowany przez Apple, wystartował w połowie 2008 roku i z miejsca okazał się niezwykłym sukcesem firmy. Do tej pory dostępnych jest już ponad 300 000 aplikacji, które pobrane zostały prawie 10 miliardów razy. Na stronie Apple trwa właśnie odliczanie – na osobę, która pobierze 10 miliardową aplikację, czekać będzie 10 000 dolarów na zakupy w sklepie.

Graj z głową - Sprawdź swoje IQ. Narodowy test inteligencji!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)