Criterion Games odpoczywa od wyścigów

Alex Ward, producent wykonawczy w Criterion Games, jeszcze niedawno sugerował, że jego studio może się podjąć pracy nad kontynuacją wyścigowej serii Burnout. Najnowsze wypowiedzi pana producenta są utrzymane w zupełnie innym tonie i wskazują na zajęcie się czymś całkiem odmiennym.

Na twitterowym profilu Warda pojawiła się seria ciekawych wypowiedzi, mówiących co nieco o przyszłych planach studia. Przedstawiciel Criterion Games oświadczył między innymi, że po dziesięciu latach spędzonych na tworzeniu gier wyścigowych pora zająć się czymś innym. Na razie jest jednak za wcześnie na zapowiedzi i mówienie o kolejnym projekcie studia. W następstwie tego wpisu pojawiła się deklaracja, że nie chodzi o kontynuację strzelanki Black.

Ward odniósł się również do plotek, które łączyły Criterion Games z kolejną reedycją serii Need for Speed, tym razem z dopiskiem Underground. Producent pracujący wcześniej przy nowej wersji Most Wanted i Hot Pursuit oficjalnie nie zajmuje się trzecią tego typu grą.

Co ciekawe, niektóre źródła sugerują, że Criterion Games składa się aktualnie z dwóch oddzielnych zespołów, pracujących nad całkowicie innymi grami. Przyjmując takie założenie, developer faktycznie może mieć w zanadrzu kolejną grę z cyklu Need for Speed (bez udziału Warda) i zupełnie nowy tytuł, o którym wspominał Alex Ward. Na oficjalne potwierdzenie/zaprzeczenie takiej tezy musimy jednak poczekać. A tymczasem smutek mnie ogarnia, że Criterion nie robi nowego Burnouta...

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY