W 2010 roku subskrypcje MMO dostarczyły twórcom 1,58 miliarda dolarów. Jest to bez wątpienia ogromna ilość pieniędzy, ale nie aż tak ogromna jak rok wcześniej, gdzie suma ta była o 5% większa.
W 2009 roku, porównując z rokiem wstecz, notowano wzrost o 10%, w 2008 o 21,6%.
Screen Digest przewiduje, że spadek będzie się utrzymywać i już w 2015 roku na grach MMO uda się zarobić „tylko” 1,33 miliarda.
Z raportu dowiadujemy się także, że mikrotransakcje dostępne w niektórych tytułach, przynoszą z kolei coraz więcej pieniędzy. W 2010 roku było to 1,13 miliarda dolarów, aż o 24% więcej, niż w 2009. Ogólnie gotówki z MMO udało się więc zarobić o 5% więcej w 2010, niż w 2009 roku - 2,7 miliarda dolarów.
Wyniki raportu nie są zaskoczeniem, gdyż coraz więcej MMO przerzuca się z modelu subskrypcji na model „free to play” z opcją mikrotransakcj, żeby wspomnieć chociażby o Dungeons and Dragons Online, czy Lord of the Rings Online.