Chiny znoszą blokadę konsolową

W roku 2000 władze chińskie nałożyły blokadę na sprzedaż konsoli w kraju. Jak pisałam już jakiś czas temu, sytuacja ta mogła uleć zmianie w przypadku ustanowienia w Szanghaju strefy wolnego handlu. I tak się właśnie stało..

Iga Ewa Smoleńska

Decyzja o otwarciu strefy wolnego handlu w Szanghaju zezwoli zagranicznym producentom na sprzedaż konsoli na terytorium Chin. Wszelkie regulacje odnośnie wymiany dóbr na jej terenie zostaną w pełni ustalone w ciągu najbliższych dwóch/trzech lat. Już w tej chwili producenci mogą jednak przedkładać produkty, które mają zamiar sprzedawać, przed chińskie Ministerstwo Kultury, którego członkowie muszą przyjrzeć się urządzeniom i zezwolić na handel nimi.

Chociaż blokada na konsole została ogłoszona 13 lat temu, na rynek chiński trafiały w tym czasie liczne urządzenia, które umożliwiały graczom angażować się w gry mobilne. W ten sposób wielu przyszłych klientów zagranicznych producentów przyzwyczaiło się do modelu free-to-play. Z tego powodu, jak twierdzi Xue Yongfeng, analityk rynku, twórcy sprzętu i gier będą musieli dostosować swoje produkty do specyfiki rynku chińskiego.

Jeśli firmy będą chciały sprzedać swoje konsole bez żadnych zmian, może okazać się to trudne. Cena tych konsoli jest dość wysoka. Chińscy gracze będą w stanie zapłacić za sam sprzęt, ale nie są przyzwyczajeni do kupowania gier po tak wysokich cenach.

W tym tygodniu Microsoft ogłosił już, iż zainwestowałby 237 milionów dolarów, by wejść we współpracę z chińską firmą internetowo-telewizyjną, BesTV New Media Co. w strefie wolnego handlu w Szanghaju. Owo partnerstwo miałoby produkować rodzinne gry i pokrewne usługi.

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.