Cenega zaprasza na jutrzejszą rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem

Cenega zaprasza na jutrzejszą rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem

Marcin Dąbrowski
16.07.2010 18:14, aktualizacja: 17.07.2010 05:04

Przypominamy, że już jutro w okolicach wsi Grunwald w woj. warmińsko - mazurskim odbędzie się inscenizacja jednej z największych bitew średniowiecza. W tym roku okazja jest wyjątkowa, bowiem mija 600. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. W inscenizacji weźmie udział ponad 1500 rycerzy z kilku krajów. Jak co roku, zwyciężą połączone siły polsko - litewsko - tatarskie pod dowództwem Władysława Jagiełły. Walka rozpocznie się o godzinie 14:00 i powinna przynieść (kolejne) zwycięstwo stronie polskiej.

Cała impreza trwa już od środy, ale jej najważniejszy element – bitwa – został zaplanowany na jutro. Rycerzy i wojowników będzie co prawda trochę mniej niż w czasie prawdziwej bitwy, ale widzów znacznie więcej: organizatorzy spodziewają się ich ponad 100 000.

Z okazji tego wydarzenia, Cenega Poland ogłasza konkurs na najlepszą fotografię z tegorocznej rekonstrukcji. Na specjalnej stronie www.fotogrunwald.pl, od jutra do 10 sierpnia będzie można umieszczać swoje zdjęcia z inscenizacji bitwy. Pięć najlepszych fotografii trafi do polskiego wydania gry - pojawią się one zarówno w instrukcji, jak i na płycie z grą. Zwycięzcy otrzymają także edycje kolekcjonerskie gry Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu.

Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie trzy fotografie. Powinny one zostać wysłane na adres fotogrunwald@cenega.pl w formie załączników do listu elektronicznego.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)