Cena PS3 pozostanie ta sama

Michał Stopa

09.07.2009 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że wypowiedź prezesa Sony, Howarda Stringera, nie była dość mocno sformułowana aby przekonać przemysł growy o tym, że firma nie będzie obniżać ceny PS3 w najbliższym czasie, więc Jack Tretton, prezes Sony Computer Entertainment America, przyłączył się do chóru.

W wywiadzie dla portalu FastCompany, prezes SCEA powiedział:

"Ludzie zawsze chcą, żebyś obniżył cenę swojego sprzętu. To dość naturalne, zwłaszcza przy tej sytuacji ekonomicznej.

Mogliśmy stworzyć PlayStation 2.5 za 299 dolarów albo i mniej, a przez pierwsze dwa czy trzy lata sprzedawałaby się naprawdę dobrze. Ale w pewnym momencie ludzie stwierdziliby 'nie widzę przeskoku generacyjnego'.

Sądzimy, że poświęciliśmy krótkoterminowe zyski na rzecz długoterminowych. Ludzie zwykle myślą krótkoterminowo - przecież ta platforma nie ma nawet trzech lat. Kosztowała 599 dolarów - teraz kosztuje 399".

"Niepokój o cenę to coś, co doceniamy, ale musisz mieć przekonanie i upór, że jesteś na właściwej ścieżce dla długoterminowych zysków. Ostatecznie będziesz mieć tylu konsumentów ile tylko zapragniesz. Nie zdobędziesz ich wszystkich pierwszego dnia - my zaplanowaliśmy cykl dziesięcioletni. Będziemy potrzebować różnych rzeczy aby zdobyć różnych konsumentów".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)