CD Projekt z mało imponującymi zyskami. Znaczący spadek rok do roku

CD Projekt z mało imponującymi zyskami. Znaczący spadek rok do roku

Piotr Nielubowicz
Piotr Nielubowicz
Źródło zdjęć: © CD Projekt
Karolina Kowasz
30.11.2021 18:05

Zgodnie z najnowszym raportem CD Projekt, firma uzyskała w 3 kwartale 2021 roku ponad 7 mln mniej zysku netto w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Także zysk operacyjny spółki zmniejszył się znacząco.

W porównaniu do zeszłego roku, zysk operacyjny zmniejszył się o prawie 13 mln złotych. Tegoroczny wynik wyniósł 15,63 mln zł w stosunku do 28,52 mln z roku 2020. Ostatecznie firma odnotowała 16,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Wina Cyberpunka

Ogromne spadki firma tłumaczy koniecznością naprawienia swojej ostatniej produkcji, Cyberpunk 2077. To zaś miało pochłonąć spore środki, czego twórcy najwyraźniej się nie spodziewali. Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych, przekazał także, że duże koszty wygenerowały także prace badawcze nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji.

Informacje przekazane przez Nielubowicza wskazują, że łatanie Cyberpunka to nie jedyna jego "wina", jeżeli chodzi o uzyskanie mniejszych zysków. Wiceprezes zapowiedział produkcję dużego dodatku do Cyberpunka, a to zaś wymagało od firmy pozyskania szeregu kolejnych pracowników, którzy zajmą się pracami nad takowym.

Przyszłość CD Projektu

W najbliższym czasie firma planuje dostarczyć graczom dwie nowe edycje wydanych już tytułów. Jedną z nich jest edycja Cyberpunk 2077, która trafi na nową generację konsoli. Wersja specjalna ukaże się w pierwszym kwartale 2022 roku.

CD Projekt planuje także podobne wydanie Wiedźmina 3, które z kolei zaplanowano na drugi kwartał. Wiadomo także, że w przyszłym roku zostanie opublikowana spora aktualizacja do gry Cyberpunk 2077. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie dojdzie do jej premiery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)