Call of Duty powraca

Jakub Jatkiewicz

11.07.2009 14:33, aktual.: 11.07.2009 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć może wydawać się to śmieszne, Activision po raz kolejny zdecydowało się na dodanie Call of Duty do tytułu Modern Warfare 2. Tym samym jest to już druga zmiana nazwy tej gry, a jednocześnie powrót do oryginalnego tytułu... Przedstawiciel Activision wyjaśnił czym kierowano się przy podejmowaniu tej decyzji.

"Modern Warfare 2 od Infinity Ward jest bezpośrednim sequelem Call of Duty 4: Modern Warfare. Skupiliśmy naszą uwagę na Modern Warfare w celu jak najlepszego oddania faktu, że jest to pierwszy prawdziwy sequel w serii Call of Duty.

Infinity Ward, twórcy serii Call of Duty, od początku mówili, że Modern Warfare 2 rezyduje w uniwersum Call of Duty. Odbicie tego można znaleźć na opakowaniu tytułu".

Być może powody tej decyzji są jednak inne. Nie tak dawno temu jedna z firm badających rynek gier a także popularność poszczególnych tytułów opublikowała wyniki przeprowadzonych przez siebie badań. Okazało się, że pozbawienie Modern Warfare 2 przedrostka Call of Duty spowodowało znaczny spadek rozpoznawalności tej gry wśród graczy. Mogłoby to mieć odbicie w wynikach sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)