Budowanie znika z Fortnite. Oto Nadosłony

Budowanie znika z Fortnite. Oto Nadosłony

Fortnite
Fortnite
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
21.03.2022 11:11

Fortnite doczekało się dużej zmiany. Epic Games poinformowało o dużej zmianie, którą przyniósł początek sezonu drugiego rozdziału trzeciego. Gracze musieli pożegnać się z budowaniem. Zamiast tego w ich ręce wpadły Nadosłony.

Spore zmiany w Fortnite. Epic Games opublikowało informację, w której przedstawiono zmiany związane z początkiem sezonu drugiego rozdziału trzeciego. Kluczowa zmiana dotyczy systemu budowania, który został usunięty z gry. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, twórcy wprowadzili do zabawki nową mechanikę. Chodzi o Nadosłony.

Nadosłony to nic innego jak dodatkowy pancerz. Poza standardowym paskiem zdrowia i dodatkową osłoną, którą można znaleźć na mapie, gracze zostali wyposażeni w Nadosłony, które ładują się, gdy nie są oni atakowani. Co ważne - poziom tej tarczy regeneruje się nawet po tym, jak zostanie wyzerowany.

W parze z Nadosłonami do gry dodano dwie istotne mechaniki. Obie mocno wpływają na poruszanie się. Pierwszą z nich jest sprint, który pozwala poruszać się z naprawdę wysoką prędkością przez krótki czas. Może pozwolić to na ucieczkę, gdy wpadniemy w tarapaty. Podczas sprintu możliwe jest wyważanie drzwi, co może ułatwić dotarcie do osłony.

Drugą z nowości dotyczących poruszania się jest umiejętność wspinaczki. Od teraz w Fortnite parkour będzie stałym elementem. Gracze będą mogli w łatwy sposób wspinać się na budynki, co da im przewagę nad wrogami pozostającymi na dole.

Nie wiadomo, na jak długo z gry usunięto budowanie. Według niektórych nieoficjalnych informacji możliwość stawiania osłon powinna wrócić do gry między 27 a 29 marca. Nie zostało to jednak w żaden sposób potwierdzone, więc należy czekać na oficjalne komunikaty od Epic Games.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)