Błyskawiczny rozwój rynku gier na Bliskim Wschodzie
Wyniki opublikowane przez najważniejszego wydawcę gier na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce udowadniają, że tamtejszy rynek rozwija się w błyskawicznym tempie. W co i na czym tamtejsi użytkownicy grają najchętniej? Okazuje się, że w cyfrowe wersje popularnych gier planszowych i karcianych, stworzone z myślą o urządzeniach przenośnych.
źródło: thealistdaily.comJak donosi [a]listdaily, wydawca Peak Games jest potentatem w regionie MENA, czyli na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce. Obszar zamieszkiwany przez około 381 milionów osób jest coraz bardziej atrakcyjny dla producentów gier i jak zdradza przedstawiciel Peak Games, firma z roku na rok powiększyła tam swoje zyski o 300%. Taki wynik osiągnięto dzięki 300 tysiącom użytkowników korzystającym z gier jednocześnie (CCU) i 11,8 milionom dziennie aktywnym użytkownikom (DAU).
Według Rina Onura, współzałożyciela Peak Games, region MENA jest drugim co do wielkości rynkiem dla smartfonów z Azji, więc nic dziwnego, że pod tym względem region rozwija się jak szalony. Onur zaznaczył, że największym odbiorcą jest Turcja i państwa Zatoki Perskiej: Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Według analiz wydawcy te kraje będą się stale rozwijać zarówno na płaszczyźnie gier mobilnych, jak i pecetowych, więc możliwości są niemal nieograniczone.
Co ciekawe, scena gier mobilnych w MENA jest praktycznie podzielona po równo między iOS-em i Androidem. Peak Games zauważa co prawda niewielki wzrost popularności urządzeń z systemem Android, jednak nadal nie można mówić o dużej przewadze. Jeżeli zaś chodzi o najpopularniejszą platformę do gier, to pod tym względem niekwestionowanym zwycięzcą jest smartfon.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu