Blizzard zawita na konsolach... kiedyś

Blizzard zawita na konsolach... kiedyś19.12.2009 12:31
Michał Stopa

Rozmawiając z redakcją portalu Gamasutra, reprezentujący firmę Blizzard Samwise Didier, starszy reżyser StarCrafta II, oraz J. Allen Brack, szef produkcji World of Warcraft, komentują dlaczego jak do tej pory ich gry nie zawitały na konsolach. Jak powiedział Didier:

"Pracujemy nad grami dla PC, ponieważ ta platforma jest nam znana, no i jest względnie łatwo dla niej projektować gry - nie zmienia formatów co dwa lata, no i nie ma trzech różnych wersji pecetów. Przy konsolach musielibyśmy się martwić takimi rzeczami. Uważam, że pecety to naprawdę dobry rynek do wydawania na nim gier, no i ma się on świetnie - dziesięć lat temu nie mieliśmy 12 milionów graczy. Jeśli jednak o to chodzi, uważam, że format jest mało ważny - jeśli gra jest dobra, będą w nią grać".

Brack z kolei stwierdził, że jest świadom wizerunku Blizzarda jako firmy w jakiś sposób przeciwnej konsolom:

"Jest to czysta nieprawda - my po prostu chcemy robić właściwe gry dla właściwych platform. Pomyślcie o StarCrafcie II. Strategie czasu rzeczywistego próbowały wcześniej zawitać na konsolach. Niektórym się udało, ale ogólnie rzecz biorąc uważamy, że lepiej będzie się w niego grać na pecetach, więc na tą platformę jest projektowany".

"Jesteśmy jednak firmą złożoną z graczy. Mam w domu dwie konsole, Sam również ma jakieś. Zdecydowanie będziemy kiedyś pracować nad grą dla konsol, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jest to tylko kwestia jakiego rodzaju będzie to gra. Co będzie miało największy sens?"

fot.: Blizzard

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)