Bleak Faith: Forsaken z datą premiery. Ta gra odmieni świat RPG

Bleak Faith: Forsaken z datą premiery. Ta gra odmieni świat RPG

Bleak Faith: Forsaken na zwiastunie
Bleak Faith: Forsaken na zwiastunie
Źródło zdjęć: © Youtube
Arkadiusz Stando
20.02.2023 15:07

Marzenie trójki deweloperów jest już na ostatniej prostej. Bleak Faith: Forsaken otrzymało datę premiery - 10 marca 2023 roku. Już lada chwila wejdziemy to jednego z najdziwniejszych i najbardziej niepokojących wirtualnych światów, jakie kiedykolwiek powstały.

Z pewnością Bleak Faith: Forsaken daleko do Elden Ring i daleko do gier AAA. Jednakże klimat prezentowany przez niewielkie studio wyciąga wszystko, co najgorsze z gier takich jak Mortal Shell, Dark Souls, Bloodborne, NieR:Automata czy popularnego anime Shingeki No Kyojin (Attack on Titan). Oczywiście najgorsze w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Akcja Bleak Faith: Forsaken rozgrywa się w świecie "Omnistruktury", który jest zaledwie szczątkiem wymarłej cywilizacji. Gra pozwala na eksplorację w trybie otwartym i wedle informacji udostępnianych w sieci, nie ma żadnych ograniczeń. Wspiąć się możemy nawet na.. bossa. Świat został też stworzony w pełni ręcznie przez deweloperów gry, więc można spodziewać się naprawdę nietypowych lokalizacji. Pod względem graficznym być może gra nie robi wrażenia, ale nadrabia klimatem.

W Omnistrukturze będziemy rozwijać swoją postać, a więc to gra RPG akcji z elementami soulslike. Twórcy informują, że w grze rozwinięto dogłębny system klas, oferujący rozległe możliwości budowania bohatera. Dodatkowo, w Bleak Faith: Forsaken znajdziemy setki unikalnych broni i różnego rodzaju, a co ciekawe, łączyć je możemy wedle uznania, bo nie tracą one na sile.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nawet jeśli sama gra okaże się mechanicznie niewypałem, to atmosfera jaką stworzyła trójka ludzi z Archangel Studios już napawa mnie optymizmem. Sposób ich projektowania jest niebywały. Można odnieść wrażenie, że bardziej niż siły, będziemy bać się wyglądu naszych przeciwników. W ostatnim zwiastunie można zauważyć kilka postaci, które przyprawiają o ciarki.

Bleak Faith: Forsaken - Release Date Trailer

Bleak Faith Forsaken - Kickstarter Reel

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)