Bleak Faith: Forsaken z datą premiery. Ta gra odmieni świat RPG

Bleak Faith: Forsaken z datą premiery. Ta gra odmieni świat RPG20.02.2023 15:07
Bleak Faith: Forsaken na zwiastunie
Bleak Faith: Forsaken na zwiastunie
Źródło zdjęć: © Youtube

Marzenie trójki deweloperów jest już na ostatniej prostej. Bleak Faith: Forsaken otrzymało datę premiery - 10 marca 2023 roku. Już lada chwila wejdziemy to jednego z najdziwniejszych i najbardziej niepokojących wirtualnych światów, jakie kiedykolwiek powstały.

Z pewnością Bleak Faith: Forsaken daleko do Elden Ring i daleko do gier AAA. Jednakże klimat prezentowany przez niewielkie studio wyciąga wszystko, co najgorsze z gier takich jak Mortal Shell, Dark Souls, Bloodborne, NieR:Automata czy popularnego anime Shingeki No Kyojin (Attack on Titan). Oczywiście najgorsze w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Akcja Bleak Faith: Forsaken rozgrywa się w świecie "Omnistruktury", który jest zaledwie szczątkiem wymarłej cywilizacji. Gra pozwala na eksplorację w trybie otwartym i wedle informacji udostępnianych w sieci, nie ma żadnych ograniczeń. Wspiąć się możemy nawet na.. bossa. Świat został też stworzony w pełni ręcznie przez deweloperów gry, więc można spodziewać się naprawdę nietypowych lokalizacji. Pod względem graficznym być może gra nie robi wrażenia, ale nadrabia klimatem.

W Omnistrukturze będziemy rozwijać swoją postać, a więc to gra RPG akcji z elementami soulslike. Twórcy informują, że w grze rozwinięto dogłębny system klas, oferujący rozległe możliwości budowania bohatera. Dodatkowo, w Bleak Faith: Forsaken znajdziemy setki unikalnych broni i różnego rodzaju, a co ciekawe, łączyć je możemy wedle uznania, bo nie tracą one na sile.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

10 minut rozgrywki z Hogwarts Legacy. 5 rzeczy za i 5 przeciw

Nawet jeśli sama gra okaże się mechanicznie niewypałem, to atmosfera jaką stworzyła trójka ludzi z Archangel Studios już napawa mnie optymizmem. Sposób ich projektowania jest niebywały. Można odnieść wrażenie, że bardziej niż siły, będziemy bać się wyglądu naszych przeciwników. W ostatnim zwiastunie można zauważyć kilka postaci, które przyprawiają o ciarki.

Bleak Faith: Forsaken - Release Date Trailer

Bleak Faith Forsaken - Kickstarter Reel

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)