Batman: Arkham City bez prądu

Cryptozoic Entertainment podjęło współpracę z Warner Bros. i DC Ent., czego efektem ma być wydanie gry planszowej bazującej na zeszłorocznym Batman: Arkham City. Rozgrywka w Batman: Arkham City Escape będzie obejmowała dwóch graczy, z których jeden zawodnik wcieli się w rolę Mrocznego Rycerza, zaś drugi pokieruje bandą degeneratów próbujących uciec z tytułowego getta.

Pojedyncza partyjka w Batman: Arkham City Escape ma trwać od 30 do 45 minut. Dwaj zawodnicy stają w niej po przeciwnych stronach barykady, gdyż jeden gracz kontrolując grupę przestępców ma za zadanie przedostać się przez mury nietypowego więzienia, zaś Batman musi wykorzystać wszystkie umiejętności i przedmioty, by ten cel się nie powiódł. Poszczególne zagrania mogą zaowocować zdobyciem tzw. Punktów Zwycięstwa - jeżeli gracz zdobędzie dziesięć takich punktów - wygrywa.

Cryptozoic Entertainment to producent gier planszowych i karcianych, który ma na swoim koncie takie tytuły jak: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Deck-Building Game, The Big Bang Theory Party Game czy The Walking Dead Board game. W zestawie z grą Batman: Arkham City Escape otrzymamy dwustronną planszę o wymiarach ok. 84 na 46 centymetrów, ponad 250 kart (postaci, przedmiotów etc.) i inne niezbędne elementy. Całość została wyceniona na ok. 140 złotych (45 dolarów), zaś gra jest skierowana do osób powyżej 15 roku życia. Premiera w lutym 2013 r.

źródło: cryptozoic.com

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!