Ayaneo Kun to najpotężniejsza przenośna konsola. Bije nawet ROG Ally

54W w malutkim urządzeniu. Przenośna konsola Ayaneo Kun ma wyświetlać gry w większej rozdzielczości niż ASUS Rog Ally i Steam Deck. Poznaliśmy już wstępne szczegóły specyfikacji technicznej i wygląda to naprawdę imponująco.

Ayaneo Kun - najpotężniejsza konsola
Ayaneo Kun - najpotężniejsza konsola
Źródło zdjęć: © Ayaneo
Arkadiusz Stando

04.09.2023 15:54

Ayaneo Kun wydaje się być potężna pod każdym możliwym względem. Ponad 80 klatek na sekundę w przenośnej konsolce brzmi jak abstrakcja. Jednak to prawda, o ile oczywiście wierzyć producentowi. Jeśli jednak nie kłamią, to jakimś cudem zmieścili tam baterię 75 Wh, która zajmuje blisko 30 proc. objętości całej konsoli.

Specyfikacja techniczna Ayaneo Kun:

  • Procesor AMD Ryzen 7 7840U (8 rdzeni, 16 wątków, 15-54 watów, 3,3 - 5,1 GHz)
  • GPU: AMD Radeon 780M, 12 x rdzeni RDNA 3 @ 2.7 GHz
  • RAM: 16GB / 32GB / 64GB (zależnie od wersji)
  • 8,4-calowa matryca IPS (2560 x 1600p)
  • Bateria 75Wh, 19,500 mAh
  • Joysticki i wyzwalacze z czujnikiem Halla, dwa touchpady
  • Windows OS, logowanie przy pomocy Windows Hello
  • "KUNPeng" - autorski system odprowadzania ciepła
  • 1 x USB4, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 x 3.5mm audio, 1 x czytnik kart microSD, 1 x SIM
  • Wymiary: 312.4 mm x 132.5 mm x 21.9 mm
  • Waga: 900 gramów

Na papierze wszystko wygląda potężnie. Dosłownie potężnie - wraz z wagą. Miałem krótko do czynienia z konsolą ASUS ROG Ally i miałem wrażenie, że jest dość ciężka, a waży "zaledwie" 608 gramów. To 1/3 mniej od Ayaneo Kun, więc można mieć pewne obawy, czy aby na pewno będzie ona przyjazna użytkownikom.

Ayaneo Kun - wydajność
Ayaneo Kun - wydajność© Ayaneo

Kolejna rzecz to bateria. Przy maksymalnej mocy procesora (54W), akumulator ma pozwolić na rozgrywkę przez jedyne 49 minut. To bardzo krótko, a więc ten tryb raczej będzie możliwy do używania tylko przy stałym podłączeniu do ładowania. Z kolei tryb ekonomiczny 15W TDP ma pozwolić na 3 godziny gry bez potrzeby ładowania baterii, co czyni ją liderem pod tym względem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.