Avatar: The Game w 3D

Avatar: The Game w 3D31.07.2009 11:47
Jakub Jatkiewicz

Twrocy Avatar: The Game poinformowali, że gra wykorzysta możliwości jakie daje zastosowanie efektów 3D na telewizorach, które są wyposażone w technologię wyświetlania trójwymiarowych obrazów bez potrzeby stosowania specjalnych okularów.

Tego typu telewizory wciąż są mało popularne, jednak z pewnością ich właściciele skorzystają na pomyśle Ubisoftu, jednak tylko pod pewnymi warunkami. W wersji na X360 aby skorzystać z obrazu 3D konieczne będzie posiadania wyjścia HDMI, co stanowi dodatkową przeszkodę dla graczy, gdyż pierwsze wypuszczone modele takiego złącza nie posiadały.

Zgodnie z tym co wyjawił Luc Duchaine, brand manager gry, aby zobaczyć efekty 3D konieczna będzie rozdzielczość 1080p, a tą można uzyskać jedynie poprzez HDMI.

Niestety zastosowana technologia nie będzie dostępna dla posiadaczy Wii, którzy będą musieli zadowolić się dwuwymiarowym obrazem. Duchaine powiedział, że w przypadku konsoli Nintendo konieczne byłoby zastosowanie anaglifu i czerwono - niebieskich okularów, a to wpłynęło negatywnie na jakość gry.

fot.: Ubisoft

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)