Zmien skórke
Logo Polygamii

Autorzy Steamworld Dig i Fe łączą siły i tworzą Thunderful

To nie gra, to firma, która będzie właścicielem obu studiów. To też dobre wieści dla fanów Nintendo.

I Image & Form (Steamworld Dig), i Zoing (Fe) to studia ze Szwecji. Ba, to studia z jednego miasta – mają siedziby w Göteborgu. Najwidoczniej nie było im trudno się dogadać. Choć to Brjann Sigurgeirsson i jego ekipa mogą się pochwalić póki co ciekawszym dorobkiem. Seria Steamworld to jedna z niezależnych marek, która “chwyciła”, a Steamworld Dig 2 był jedną z ciekawszych małych premier zeszłego roku. Na Fe wciąż czekamy – premiera w lutym.

W rozesłanym po redakcjach mailu, Sigurgeirsson zapewnia, że oba studia dalej będą tworzyć gry po swojemu. Steamworld zrodzi kolejną odsłonę. Ale partnerstwo pozwoli im myśleć w większej skali.

Dzięki Thunderful możemy efektywniej dzielić się środkami. Oficjalnie działać razem i produkować większe, ambitniejsze gry.

Nieoficjalna współpraca trwała od jakiegoś czasu i obie ekipy chętnie wymieniały się informacjami. Teraz będą mogły wprowadzić się do wspólnego biura. A 50 ludzi to już niezła siła robocza, która może pozwolić prowadzić negocjacje z wydawcami z lepszej pozycji.

Właścicielami Thunderfull są szefowie obu ekip oraz Bergsala Holding. Wyłączny dystrybutor Nintendo w krajach skandynawskich. Najstarszy z partnerów firmy spoza Japonii. Założenie firmy-matki powinno dobrze wróżyć posiadaczom Switcha. Ale pewnie nie tylko im. Jako fan Steamworldów cieszę się, że dzięki partnerstwu autorzy tej serii będą mogli wejść na wyższy poziom.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Login by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o