Australijski rząd przeciwko grom

Australijski rząd przeciwko grom01.10.2009 15:57
Michał Stopa

Południowoaustralijski Minister Sprawiedliwości, Michael Atkinson, wypowiadając się dla portalu informacyjnego News.com.au, stwierdził, że brak kategorii "tylko dla dorosłych" w australijskim systemie klasyfikacji gier komputerowych jest stanem pozytywnym i chciałby go utrzymać.

"Z pewnością ogranicza wybór w pewnym małym zakresie, ale taka jest cena trzymania tego typu materiału z daleka od dzieci i podatnych dorosłych. W mojej opinii, taka mała ofiara jest tego warta. Ludzie uczestniczą i 'odgrywają' przemoc i przestępcze zachowanie grając w gry wideo".

W 2008 roku, australijskie biuro klasyfikacji gier odmówiło sklasyfikowania wielu gier, między innymi Shellshock 2: Blood Trails, Dark Sector, Fallout 3 i Silent Hill: Homecoming. Wszystkie te gry musiały zostać ocenzurowane aby mogły otrzymać kategorię MA15+, najwyższą dostępną według australijskiego prawa.

Najnowszą ofiarą tej sytuacji jest nadchodząca strzelanka kooperatywna firmy Valve, czyli Left 4 Dead 2, której również odmówiono klasyfikacji na podstawie "nadmiernej przemocy zawartej w grze". Firma ujawniła ostatnio, że zgłosiło apelację do decyzji biura klasyfikacji.

Minister Sprawiedliwości stanu Viktoria w Australii, Rob Hulls, zauważył jednak niespójność obecnej wersji prawa, wskazując na przykład klasyfikacji filmów, które posiadają kategorię "tylko dla dorosłych". Według niego, Australia nie nadąża za postępem reszty świata.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)