Atari 2600 powraca

Atari 2600 powraca
marcindmjqtx

26.01.2010 10:30, aktual.: 15.01.2016 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie lada gratka dla miłośników retrogrania i nie tylko: Atari wypuszcza w lutym lekko odświeżoną wersję wydanej w 1977 konsoli o numerze 2600. TEJ konsoli.

Atari Flahsback 2+ to odświeżona wersja klasycznej konsoli z 1977 roku, która zawiera już w sobie ponad 40 historycznych już gier. Jest nieco mniejsza od swojej babci, ale nadal ma znajome niby-drewienko w obudowie i można do niej podłączyć stare kontrolery. Na liście dostępnych w zestawie gier znajdują się między innymi:

3D Tic Tac Toe, Adventure, Arcade Asteroids, Arcade Pong, Battlezone, Centipede, Combat,  Dodge'm, Double Dunk, Fatal Run, Frog Pond, Hangman, Haunted House, Human Cannonball, Lunar Lander, Missile Command, Outlaw, Quadrun, Radar Lock, Realsports Boxing, Realsports Soccer, Return to Haunted House, Saboteur, Secret Quest, Space Duel, Video Chess, Yars' Revenge. Niestety z przyczyn licencyjnych, w zestawie nie znalazły się Pitfall i River Raid. Kto trzyma licencje? Activision.

Brzmi to nieco zabawnie w kontekście dzisiejszych kampanii walczących z piractwem za pośrednictwem nieprzerabiania konsol, ale mimo, że Flashback 2+ nie ma wbudowanego slotu na catridge, gry są nagrane w jego pamięci, to Atari pozostawiło otwartą furtkę dla wszystkich tych, którzy dysponując odpowiednią wiedzą chcieliby sobie taki slot dolutować. Muszą tylko łamiąc gwarancję otworzyć urządzenie i doczepić to i owo.

Konsolę można zamawiać w cenie 29,99 dolarów ze strony Atari.

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)