Zmien skórke
Logo Polygamii

Astral Chain bez wersji na PlayStation 4

A to miała w ogóle powstać?

Choć Astral Chain zostało ciepło przyjęte przez recenzentów, to i tak gra doczekała się negatywnych opinii. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu nie każdemu musi spodobać się każda gra, ale tym razem mowa o opiniach graczy, a jak wiadomo, oznacza to “review bombing”. W końcu jak inaczej dać twórcom do zrozumienia, że gra, w którą chcę zagrać nie jest na tej platformie, którą posiadam?

Gra doczekała się wielu negatywnych opinii – między innymi w serwisie Metacritic – tylko dlatego, że jest grą na wyłączność Nintendo Switch. Nie jest to pierwszy raz, gdy produkcje wydane tylko na przenośną konsolę Wielkiego N – z podobnym problemem zmagała się zeszłoroczna odsłona Pokemonów czy niedawno wypuszczony i równie doskonały, Fire Emblem: Three Houses.

Hideki Kamiya, jedna z kluczowych osób w trakcie prac nad Astral Chain, odniósł się do tego na Twitterze (pozwolicie, że wkleję tu przetłumaczoną wypowiedź, a nie znaczki, okej?):

Cóż, byłoby świetnie zobaczyć Mario, Zeldę czy Metroida na PS4… ale jeśli chodzi o moje podejście – jestem tylko deweloperem, który wykonuje swoją pracę i trzyma się postanowień zawartych w umowie. Może lepiej zapytajcie o całą sprawę Nintendo, które jest wydawcą gry?

O ile tego typu działania graczy ciężko skomentować w jakiś sensowny sposób, to nie przeszkodziło to Astral Chain w podbiciu brytyjskiej listy sprzedaży, co dla Platinum Games oznacza najlepsze otwarcie nowej marki w historii. Gra pobiła tym samym największą markę w historii studia, czyli Bayonettę, której trzecia część powoli powstaje. Swoją drogą, wolicie Wiedźmę z długimi czy krótkimi włosami? Ja zawsze byłem #teamchłopczyca (pozdrowienia dla redaktor Joasi :*).

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arcybibosz
Użytkownik

Czy dzisiaj na polygamii można spodziewać się newsa Gear of War 5 bez wersji na PS4? Teraz możecie zrobić całą serię oczywistych newsów jaka gra nie wyjdzie na czym. Spider-man tylko na PS4? Legend of Zelda: A link’s Awakening tylko na Nintendo Switch?

gieniowski
Użytkownik

Na poly zazwyczaj sporo newsów nie było, ale za to były wartościowe.

s.p.
Użytkownik

“Cóż, byłoby świetnie zobaczyć Mario, Zeldę czy Metroida na PS4… ale jeśli chodzi o moje podejście – jestem tylko deweloperem, który wykonuje swoją pracę i trzyma się postanowień zawartych w umowie. Może lepiej zapytajcie o całą sprawę Nintendo, które jest wydawcą gry?” a wystarczyło napisać WTF?

Popularne wpisy

Popularne Gry