Zmien skórke
Logo Polygamii

Assassin’s Creed Rebellion na ekranach naszych telefonów w listopadzie

Mobilnobójcy nadchodzą.

Od pierwszych pokazówek Rebellion minęło tak wiele czasu, że… zdążyłem o całym projekcie zapomnieć. Naprawdę. A tymczasem na fali popularności stacjonarnego starszego brata w media niczym Ezio o bruk po źle wymierzonym Leap of Faith uderzył nie tylko nowy materiał z rozgrywki, lecz również finalna data premiery. 21 listopada w obu mobilnych obozach. Sezon będzie się wtedy powoli domykał (o ile nie jest się fanem Nintendo, tam impreza dotrze w zasadzie dopiero wtedy), media na pewno wśród dziesiątek informacji o Batllefield V znajdą odrobinę przestrzeni dla chibi-asasynów. A fani zdążą dobrze przetrawić Odyssey.

Nad Rebellion pracowało studio Behaviour Interactive, czyli autorzy hitowego Fallout Shelter. I to czuć w każdej sekundzie zwiastuna. Ba, gra wygląda jak spin-off albo jakiś nietypowy cross-over. Rozgrywa się w piętnastowiecznej Hiszpanii, na pierwszy plan wysuwa ponownie kilka zapomnianych, ale uwielbianych mordek (między innymi samego Auditore), choć robi z nich urocze miniaturki, będzie polegała na rozbudowywaniu skrytobójczej bazy (totalnie jak w Shelter), ale dodatkowo zaoferuje sekwencje „przygodowe” w 2D, stąd sporo skojarzeń również z trylogią Chronicles.

Oczywistym wabikiem będzie brak ceny. Zaś oczywistymi minusami formy free-to-play – wszystkie bolączki takich klikadełek. Ci, którzy mieli okazję zagrać, twierdzą jednak, że źle nie jest, a normalny w podobnych projektach fan-serwis (prędzej czy później trafią tam wszyscy protagoniści serii, zapewniam) powinien uzależnić od Rebellion licznych wielbicieli marki Ubi. Jeśli parcie na mikrotransakcje nie będzie przesadnie chamskie, a jakikolwiek progress okaże się osiągalny również dla tych, którzy nie planują wydać tam ani grosza, status „przeboju” ma to w kieszeni. „Jeśli”, moi drodzy. To jednak Ubisoft.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrDraiger
Użytkownik

Kolejna gra F2P wyciągająca swoje brudne łapska po pieniądze? Patrzcie jak pobieram… Nope
Tylko mnie w mobilkach irytuje tutorial, który trwa przez 10-20min, którego nie da się pominąć i trzeba klikać wszystkie te rzeczy tak jak gra ci karze?

gseed
Użytkownik

Dlaczego gry mobilne zawsze mają taki infantylny styl artystyczny?

solit
Użytkownik

Choć jestem fanem serii, ciężko mi patrzeć na takie “chipki”. Tym bardziej, że Fallout Shelter nie porywało…

Popularne wpisy

Popularne Gry