Zmien skórke
Logo Polygamii

Anthem było rozczarowaniem - powiedział ważny gość z EA

Cóż za zaskoczenie, prawda?

Ostatnia gra BioWare nie miała łatwego życia. W tekście Adama możemy przeczytać, że już w maju “nie spełniła oczekiwań”. Następnie usłyszeliśmy kilka zdań o dalszej pracy nad produkcją, która zostanie rozłożona na lata. Bla, bla i mamy teraźniejszość. Dziwnym zbiegiem okoliczności dalej nie jest najlepiej, ale to raczej nikogo nie dziwi.

Dyrektor EA, Andrew Wilson, w długim wywiadzie dla GameDaily przyznał, że gra była rozczarowująca, ale dodaje, iż jest wystarczająco “przekonująca”, aby EA i BioWare dalej się jej trzymało. Warto dodać, że Andrew wciąż wierzy w zrobienie czegoś “specjalnego”, czegoś “wspaniałego”. Dowiedzieliśmy się także, że mimo wszystko przyszłość BioWare ma pozostać bezpieczna – pomimo głęboko zakorzenionych problemów najnowszej gry oraz słabiutkiej Andromedy.

W wywiadzie możemy przeczytać o największym wyzwaniu studia, którym było połączenie dwóch typów graczy. Mowa tutaj o lubiących narracyjne opowieści w tytułach jednoosobowych oraz gustujących raczej w sieciowych shooterach. Po 40 godzinach grania grupy zaczęły się ze sobą ścierać doświadczeniem. Rezultatem tego starcia okazało się zmniejszenie przyjemności z długiego grania.

Zebraliśmy te dwie grupy graczy, którzy poszukiwali emocjonalnej wartości na dwóch różnych wektorach. Jeden był oparty na tradycyjnej treści BioWare, drugi był typem przygodowej akcji. Po 30 lub 40 godzinach grania obydwie grupy musiały się ze sobą spotkać na potrzeby endgame’u. W tym momencie każdy zaczął się zastanawiać, ‘Oh, chwileczkę.’. Kalkulacja w takiej chwili została wyłączona.

Wilson przyrównał studio BioWare do Stevena Spielberga. Mimo że ostatni film reżysera nie okazał się aż takim sukcesem, trzeba byłoby być głupcem, aby pomyśleć, że kolejny podzieli ten sam los. Szef EA powiedział, że podobnie jest ze studiem, na które postawiłby “każdego dnia i dwa razy w niedzielę”. Na teraz EA przyjmuje perspektywę patrzenia w daleką przyszłość. Andrew wierzy, że fundamentalne elementy gry – świat przedstawiony, postacie, Javeliny – są “przekonujące”, aby taka marka pokroju Anthema żyła przez pokolenia i działała od siedmiu do dziesięciu lat. Dodaje także, “Czuję, że ten zespół naprawdę będzie miał coś specjalnego i coś wspaniałego, ponieważ zademonstrowali, że potrafią.”

Cała ta sytuacja nabiera znamion groteski. Jest tu wiele ciepłych słów o potencjale, który znajduje się w grze, ale słyszymy to już od dłuższego czasu bez widocznych efektów. Mimo że gracze bywają okrutni i bezlitośni, potrafią docenić pracę nad grą, która z góry była skazana na porażkę. No Man’s Sky jest dobrym przykładem tylko z pozoru, ponieważ tam trud jest widoczny w samym produkcie – w przeciwieństwie do bohatera tekstu. Tutaj mamy do czynienia z nowymi wywiadami, zachwalającymi wiadomościami. Samo zostawienie Andromedy na pastwę losu wróży podobną historię i tej grze, ale przecież tym razem jest to projekt “przekonujący”, bo kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych serii już nie była. No tak, zapomniałem, że tam tylu pieniędzy nie wydamy.

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
1 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

comment image

gseed
Użytkownik

Jakie rozczarowanie? Przecież warto 4/5!

s.p.
Użytkownik

Zgaduje że Andrew “gdyby nie ja to nie było by latania w Anthemie” Wilson uwierzył w Anthema przed premierą i sprzedał ten smutny sen inwestorom. Teraz liczy na to że dożyje Anthema 3 który się sprzeda (bo 2 będzie spalone na premierze)

cadet111
Użytkownik

Rozczarowanie….hmmmm, przecież to raczej Days Gone było dla Was rozczarowaniem…a Anthem….4/5.

princefluff
Użytkownik

Anthem to “bardzo dobra gra” [*] pamiętamy…

hiddennick
Użytkownik

Najgorsze jest to, że ja uwierzyłem w waszą recenzję… Chyba chciałem uwierzyć, że w grze jest coś fajnego. Nie było nic z tego o czym napisaliście. Ta gra jest zła pod KAŻDYM względem.

s.p.
Użytkownik

Polecam poszukać na yt recenzenta który lubi to co ty. Sprawdź recenzje gier w które grałeś itp. Inaczej zawsze będzie opcja że natkniesz się na Anthem 4/5

Popularne wpisy

Popularne Gry