[Aktualizacja] Nowy tytuł ze słynną Larą Croft

[Aktualizacja] Nowy tytuł ze słynną Larą Croft04.03.2010 14:03
Marcin Dąbrowski

Crystal Dynamics i Square Enix Europe zapowiedziały dziś kolejną grą z Larą Croft pod tytułem Lara Croft and The Guardian of Light. Tytuł ukaże się pod koniec tego roku.

Zastanawiający wydaje się fakt, że gra będzie wydana wyłącznie jako tytuł do pobrania z sieci – może to oznaczać kolejne rozdziały pojawiające się w pewnych odstępach czasu lub raczej mini gierkę z Larą w roli głównej. Dziwi również brak słów „Tomb Raider” w tytule, jednak autorzy gry zapowiadali, że nowa gra z Larą ma być dla serii powiewem świeżości i pewnego rodzaju nowym startem, więc być może dlatego zrezygnowano z kluczowych słów tytułu. Równie dobrze może to być pewnego rodzaju spin off, a nie pełnoprawna część serii.

To jest bardzo ekscytujący projekt dla Crystal Dynamics. Stworzyliśmy coś całkowicie nowego i innego od tego, co ludzie oczekują”, mówi Darrell Gallagher z Crystal Dynamics.

Lara Croft jest już ikoną jeśli chodzi o gry wideo. Z tytułem “Lara Croft and the Guardian of Light” stworzyliśmy coś, co jest naprawdę cyfrowym doznaniem”.

Więcej informacji o tytule ukaże się już 9 marca podczas targów GDC.

Ostatna gra z serii Tomb Raider o podtytule Underworld ukazała się w listopadzie 2008 roku i uzyskała "zadowalające" wyniki finansowe ze sprzedażą wynoszącą ponad 2,6 miliona kopii. Gra uzyskiwała średnie oceny na poziomie 70-80%.

Przypomnijmy, że Lara Croft została oficjalnie uznana jako "najpopularniejsza bohaterka gier wideo na świecie" przez księgę rekordów Guinnessa.

Aktualizacja: Jak twierdzi na oficjalnym forum gry pracownik Eidos, Keir Edmonds, zespół pracuje obecnie nad dwoma projektami, a to jest jeden z nich. "Poczekajcie, aż zobaczycie jaki jest fajny", zapewnił.

Uruchomiono także oficjalną stronę projektu, która dostępna jest pod adresem http://www.laracroftandtheguardianoflight.com/. Na razie nie ma na niej wielu interesujących rzeczy, ale zapisać możemy się do newslettera, za pomocą którego twórcy poinformują nas o nowościach na temat gry.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)