Akademia Free2Play nauczy projektowania gier

2 października rusza 2. edycja Akademii Free2Play. To nieodpłatny, internetowy kurs tworzenia gier komputerowych i mobilnych. Otwarty jest dla wszystkich, którzy myślą o zostaniu game designerem. Organizatorem Akademii jest wrocławskie studio - Ten Square Games, w którego tytuły gra ponad 33 miliony osób na całym świecie.

Redakcja

Akademia Free2Play jest na polskim rynku programem unikatowym. Dzięki niemu można się m.in. dowiedzieć jak stworzyć grę przeglądarkową lub mobilną, pozyskać i utrzymać graczy oraz jak na swoim przedsięwzięciu zarobić. Składa się z części teoretycznej (online) i praktycznej (dwudniowe spotkanie we Wrocławiu). W tym roku potrwa blisko dwa miesiące, do końca listopada. Zapisy właśnie ruszają, a dołączać do Akademii można także w trakcie jej trwania.

2 października na stronie Akademii pojawi się pierwszy kurs. Kolejne publikowane będą w odstępach tygodniowych. Po każdym wykładzie uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i przejść do następnego etapu. Tych, którzy będą najlepsi po całej części teoretycznej, organizator zaprosi na warsztaty do Wrocławia, zapewniając nocleg oraz zwracając koszty przejazdu. W trakcie spotkania będzie okazja do wysłuchania prelekcji mentorów z branży game’ingowej oraz do rozwinięcia swoich pomysłów na gry pod okiem ekspertów z Ten Square Games. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a ich autorzy zaproszeni na miesięczne staże w siedzibie organizatora.

Gry zawsze były ważną częścią mojego życia. Kiedy decydowałem o swojej drodze zawodowej, praca przy produkcji gier wydawała mi się niespełnialnym marzeniem, dlatego wybrałem prawo i w tej dziedzinie się rozwijałem. Ukończyłem studia, potem zostałem radcą prawnym i to był ten czas kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest to moje miejsce w życiu. W tym właśnie momencie pojawiła się pierwsza edycja "Akademii", która wprost idealnie wpisywała się w moje zainteresowanie grami free to play. Obiecałem sobie, że spróbuję i jeżeli wygram to będzie znak, że tu leży moja przyszłość. Akademia okazała się strzałem w dziesiątkę, kurs był świetny, warsztaty we Wrocławiu jeszcze lepsze, no i co dla mnie najmilsze - Akademię wygrałem. Zostałem zaproszony do Wrocławia na staż i tak już w firmie zostałem. Zamieniłem Warszawę na Wrocław a prawo na projektowanie gier. Teraz Wy stoicie przed tą samą szansą. Ze swojej strony powiem tylko, że warto - wspomina 1. edycję Akademii Free2Play jej zwycięzca, Daniel Musianek.

Gry przeglądarkowe i mobilne to jeszcze stosunkowo nowe zjawisko. Ale jest to niezwykle ciekawy i przyszłościowy gatunek. W TSG robimy bardzo dużo takich projektów, zgromadziliśmy już całkiem pokaźnie doświadczenie i chcemy się nim podzielić. Staramy się rozwijać jak najlepsze środowisko dla tworzenia gier “free to play”, a za pomocą Akademii chcemy zainteresować tą niezwykle dynamiczną dziedziną game designe’u jak najwięcej osób - tak do inicjatywy przekonują Arek Pernal i Maciek Popowicz, kierujący TSG.

Zapisy do Akademii trwają tutaj, a najświeższe informacje o wydarzeniu można znaleźć na jego fanpage’u.

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.